خانه ی درسا

افتتاحیه با شکوه خانه درسا جمعه چهاردهم اسفند ماه سال  ۱۳۹۴ در خیابان  شریعتی بالاتر از قلهک برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیران ارشد این برند، هنرمندان و چهره‌های محبوب مردمی نظیر بهزاد فراهانی، محمود پاک نیت، مهوش صبرکن، حسین سهیلی زاده، منوچهر هادی، یکتا ناصر، شقایق دهقان، لادن مستوفی، لیلی رشیدی، بهاره رهنما و کاپیتان تیم ملی بسکتبال صمد نیکخواه بهرامی، اصحاب رسانه و جمع کثیری از دوستداران این برند طی مراسمی باشکوه و با جمیعتی بیش از سه هزار نفر برگزار شد.

خانه درسا به طور رسمی آغاز به کار کرد. خانه درسا که حاصل اندیشه ای به وسعت قلبهای ایرانی است، حاصل نگاه تخصصی به طراحی داخلی و چیدمان بر اساس استاندارد های روز دنیاست ؛  مبلمانی برگرفته از چرم طبیعی و کلکسیونی از کالاهای دکوراتیو برای کامل تر شدن وسایل زینت بخش خانه درساست.

درسا با تجربه ای غنی در صنعت چرم و با پیشینه ای موفق در بخش ارائه خدمات پس از فروش این بار خدمات گسترده تری را به مشتریان ارائه خواهد داد که شامل مبلمان چرمی و لوازم ساخته شده از چرم و …. می باشد. از آنجاییکه درسا معتقد است ایرانی حق استفاده از کالاهای لوکس و با کیفیت ساخت ایران را دارد، با افتتاح این مجموعه که همانند یک شهر طراحی شده و مزین به نام هایی برگرفته از معماری و ادبیات کهن ایرانی چون شاهین خانه، امیرخانه، نگارخانه، شربت خانه و خزانه خانه است مدرنیته و سنتی را با هم درآمیخته تا مجموعه ای که با وارد شدن در آن تلفیقی از حس مدرنیته و سنتی روح و جسم انسان را در بر می‌گیرد را ایجاد کند.

انواع محصولات

خانه ی درسا از افتتاح تاکنون بر شمار محصولات خود افزوده است که در اسلاید های بعدی در نمودارهایی درختی به مشاهده ی آن می پردازیم.

لازم به ذکر است که این محصولات با بهره گیری از مرغوب ترین و باکیفیت ترین مواد در اختیار مشتریان این مجموعه قرار می گیرد.

 • البته لازم به ذکر است کلیه ی کالاهایی که در کنار نمودارهای درختی آن ها علامت گذاشته شده است، در شعبات دیگر ”درسا“به فروش می‌رسند.

معرفی محصولات

همانطور که در اسلاید های قبل مشاهده کردید، خانه ی درسا شامل محصولات فراوان و گوناگونی می باشد.

من در اینجا سعی کردم با توجه به گفته های مسؤولان و مدیران بخش هایی از خانه ی درسا، از جمله جناب آقای حسین زاده ،جناب آقای خوشبخت و جناب آقای محرابی، بهترین و ارزنده ترین مطالب بحث شده را جمع آوری کنم و در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهم.

در این بخش خواستارم محصولات خانه ی درسا را به شما معرفی کنم اما از آنجایی که گستره ی این محصولات بسیار زیاد است، تصمیم گرفتم که به معرفی مهمترین آن ها از جمله صندلی ها و مبلمان و میزها بپردازم.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، میزها به دو دسته ی تمام چوب و ترکیب چوب و فلز تقسیم می شوند.

در میز های تمام چوب، ما شاهد اتصال چوب به چوب هستیم.

اما میز هایی که در آن ها ترکیب چوب و فلز بکار رفته، نمایانگر اتصال چوب به فلز می باشد که بنا به خواسته ی مشتری پایه‌ی آن چوب یا فلز و صفحه ی آن می تواند یا از سنگ و یا از چوب ساخته شود.

 • در نمودار بعدی به بررسی صندلی ها و مبل ها می پردازیم.

 • درصندلی ها و مبل های ساخته شده ، سه اسکلت وجود دارد :
 1. اسکلت فلزی
 2. اسکلت چوبی
 • اسکلتترکیب فلز و چوب

که همه ی این ها یا به رویه ی چرمی و یا به رویه ی پارچه ای ختم میشوند که خود این رویه های چرمی و پارچه ای به روی ابر هایی با ضخامت های متفاوت قرار می گیرند.

ابر ها بنا به ضخامتشان به سه دسته ی : ابر۴۰ ،ابر۳۰ و ابر۲۰ تقسیم می شوند که ضخامت ابر ها با میزان نرمی و سختی آن ها اینگونه در ارتباط است که هرچه ضخامت ابر کمتر شود، درجه ی سختی آن بیشتر و در نتیجه ابر سفت تر می شود و بالعکس.

همچنین لازم به ذکر است که برای قسمت تکیه گاه و نشیمن مبل ها معمولاً از ابر۴۰ استفاده می شود و گاهی نیز در برخی موارد، ابر۴۰ و ابر۲۰ باهم بکار برده می شود که ابر۶۰ حاصل شود و این را هم می دانیم که ابر۲۰ از ابر۴۰ کمی فشرده تر است.

در اسلاید بعد، شاهد نمودار های توضیح داده شده خواهید بود.

دسته بندی ابرها بر اساس ضخامت

مشخصات فنی محصولات

در اکثر میز های خانه ی درسا، از تیغه ی ضربدری استفاده می شود.

این تیغه متشکل از دو قطعه ی چوب به شکل مکعب مستطیل بوده که به صورت ضربدری روی هم سوار شده و در اکثر میز های این مجموعه بکار می رود.

کارایی این تیغه چیست؟ کارایی آن این است که علاوه بر نمای جالبی که به محصول می دهد، باعث استحکام آن نیز می شود.

حال می خواهیم درباره ی اتصالات چوب خانه ی درسا بحث کنیم.

میخواهیم ببینیم که اتصال چوب آن چگونه است؟

یا چگونه دو چوب را به هم متصل می کنند؟

 • روش های مختلفی برای اتصال دو چوب وجود دارد.

مانند :

 1. اتصال فاق و زبانه
 2. اتصال دوبل
 • اتصال شانه ای
 1. اتصال انگشتی و . . .

اما اکثر اتصالاتی که در مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد، اتصال دوبل است

تعریف اتصال دوبل : یکی از شیوه های اتصال قطعات و ورق های چوبی به یکدیگر استفاده از دوبل چوبی یا پین چوبی است که نسبت به دیگر روش ها، از استحکام مناسبی برخوردار است.

در این روش لبه ی چوب ها را فارسی بر می کنند (با زاویه ی ۴۵ درجه برش می دهند) سپس در هر لبه دو سوراخ ایجاد کرده و پین های چوبی را در آن سوراخ ها قرار داده و با استفاده از چسب چوب ، حسابی آن را محکم می کنند. درنتیجه از نمای روبه رو به شکل بالا در خواهد آمد.

در خانه ی درسا برای هر محصولی که می خواهد ساخته شود، همچون شرکت های دیگر ابتدا نقشه ی آن محصول را توسط نرم افزار طراحی می کنند که این نقشه شامل سه نمای محصول، مقطع برش خورده و جزئیات آن می باشد.

همچنین نقشه ی انفجاری محصول نیز در دسترس است که کاربرد بسیار زیادی دارد.

در اسکلت های چوبی، اگر بخواهیم محصولی چوبی را تبدیل به نقشه کنیم، صرفاً لازم نیست که به کشیدن میز بپردازیم. باید بگوییم که اگر این میز صفحه ای دارد که سوار بر قطعه شده است، آیا اتصال چسب بوده؟ میخ بوده؟ و . . .

باید نوع اتصال آن را به صفحه ی دیگر یا چوب دیگر بگوییم.

وقتی ما از محصول چوبی مان استفاده می کنیم ، در این محصولات چوبی یک سری joint arm (اتصال بازویی) وجود دارد که برای استحکام بیشتر محصول بکار می رود.

در ساختن صندلی هایمان وقتی می خواهیم پایه ی صندلی را به قسمت ماهیچه ی صندلی یا قسمت جلویی صندلی متصل کنیم، از یک سری اتصال هایی با نام اتصال دوبل (که در متن توضیح داده شد) استفاده می کنیم. زیرا اگر ماهیچه ی صندلی را خلاف این روش به پایه ی آن متصل کنیم، هیچ مقاومتی نخواهد داشت. تا جایی که امکان دارد با نشستن اولین نفر بر روی آن ، صندلی بشکند.

اتصال های دیگری وجود  دارد که به Finger joint (اتصال های انگشتی) معروفند. این اتصال ها باعث ایجاد مقاومت بین اتصال های دیگر می شود.

اتصال دیگری به نام فاق و زبانه وجود دارد که در این نوع اتصال، از دو چوب به گونه ای استفاده می شود که قسمتی از چوب اول را خالی نموده، چوب دوم را نازک کرده بطوری که در قسمت خالی شده ی چوب اول جای گیرد.

در نقشه ای که برای پیمانکاران فرستاده می شود ، روند کار به این شکل است که نقشه ای انفجاری به آن ها داده می شود که در آن نقشه بیان شده از چه اتصالاتی استفاده کنند.

این نقشه به این منظور است که دید پیمانکار نسبت به اتصال ها گسترده شده و بهتر متوجه شود که طراح از چه اتصال هایی استفاده نموده است و تمامی صفحه ها و قطعات بکار برده شده در ساخت آن محصول به وضوح دیده شود.

 • طراحان خانه ی درسا برای نقشه کشی محصولات معمولاً از نرم افزار سالید وُرک (solidworks) استفاده می کنند.
 • به طور کلی در روند نقشه کشی، اتفاقی که از نظر اتصال می افتد اکثراً مهندسی معکوس است. بدین معنا که برخی از محصولات، طراحی شده، ساخته شده و از روی آن نقشه تولید می شود.
 • اما از طرفی دیگر یک سری از محصولات هستند که از صفر طراحی می شوند.
 • همچنین آن ها در هر کدام از شیت های انفجاریشان جدولی به نام Bill Of Material (BOM) دارند که میزان مصرف مواد و برآورد هزینه ها را مشخص می کند.

قیمت و شرایط همکاری

اینجانب به دلیل گنگ بودن در رابطه با فهم قیمت و شرایط همکاری از دو جهت به بررسی این موضوع پرداختم.

جهت اول : اینکه شخصی بخواهد با این مجموعه همکاری کند

اگر شخصی بخواهد با خانه ی درسا همکاری کند و در آنجا استخدام شود، در مرحله ی اول رزومه ی خود را تحویل می دهد. از رزومه ی تحویل داده شده یک سری کپی گرفته می شود، پرینت رزومه ی او در منابع انسانی خانه ی درسا قرار می گیرد؛به موقعش اگر لازم شود با او تماس گرفته می شود و شرایط ، ساعت کاری و … برای او توضیح داده می شود و بعد اگر همه چیز به خوبی پیش رفت، او کار خود را در این مجموعه شروع میکند.

همچنین درباره ی حقوق لازم به ذکر است که حقوقی که او دریافت میکند، با توجه به مدرک و سابقه ی کار او دستخوش تغییر است.

جهت دوم : اگر شخصی به عنوان طراح وارد این مجموعه شود

اگر شخصی به عنوان طراح وارد خانه ی درسا شود و قصد خرید محصولاتی را داشته باشد، این خرید به دو دسته تقسیم می شود.

دسته ی اول خرید از سطح فروشگاه می باشد که مسلم است در این دسته طراح هرچیزی را که نیاز داشته باشد به راحتی از بین محصولات انتخاب کرده و خریداری می نماید.

دسته ی دوم مربوط به سفارش گذاری می باشد. در این دسته طراح میخواهد یک محصول مثلاً میزی را خریداری کند اما از رنگ و یا مدل پایه ی میز خوشش نمی آید؛ در اینجاست که نظرات خود را درباره ی رنگ و یا مدل پایه ی میز بیان میکند و سفارش او ثبت ، در کارخانه ساخته و برای وی فرستاده می شود.

لازم به ذکر است که اگر شخصی به عنوان مشتری نیز وارد این مجموعه شود، همان دو دسته ی ذکر شده دربالا برای او قابل اجراست اما با این تفاوت که طراح شامل درصد تخفیفی می باشد که مشتری از آن بی بهره است.

تحقیق از درسا نخعی

۱۳۹۷/۲/۹ ،۰۰:۳۴:۳۶ +۰۰:۰۰
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال