نمای فتوولتائیک برای استفاده از انرژی خورشیدی

با استفاده از روکش های فتوولتائیک نمونه اولیه که توسط مواد LafargeHolcim و تولید کننده الکترونیک Heliatek تولید شده است، نمای ساختمان های بتنی می تواند سریع انرژی خورشیدی را به  نیروی ساختمان ها بدل کند.
این محصول ترکیبی از بتن LafargeHolcim با لایه بالایی Heliafilm Heliatek – یک فیلم خورشیدی انعطاف پذیر است که فقط یک میلی متر ضخامت دارد.
شرکت ها اخیرا محصول ترکیبی را در یک پروژه آزمایشی در مرکز تحقیقات LafargeHolcim در لیون آزمایش کرده اند و قصد دارند تا آن را ۲۰۱۹ به بازار عرضه کنند.
با توجه به LafargeHolcim، این امکان دارد که انرژی تولیدی را که ساختمان با فتوولتائیکهای مبتنی بر سقف سنتی به دست آورده است، به دو برابر افزایش دهد، چرا که نمای ساختمانها سطح بیشتری برای جذب انرژی دارد.
LafargeHolcim گفت: “یک ساختمان تجاری ده طبقه که ۶۰ درصد از نمای خود را با سیستم روکش Ductal / HeliaFilm پوشانده شده است، می تواند تقریبا ۳۰ درصد از نیاز انرژی سالانه خود را تولید کند.”
“Thiaud Le Seguillon مدیر عامل شرکت Heliatek افزود: عنصر ” HeliaFilm ما عنصری فعال است که روکش ساختمان را به یک نیروگاه تبدیل می کند. “این مسیر سبز، برق محلی است.”
HeliaFilm با وزن کمتر از پنج درصد از پانل های خورشیدی سنتی، ساخته شده تا با عناصر سازنده ساختمان یکی شود. فراتر از روکش روی بتن LafargeHolcim ، می توان آن را با فولاد یا شیشه استفاده می شود.
Heliatek همچنین یک محصول مرتبط HeliaSol را تولید می کند که یک فیلم سلول خورشیدی است که می تواند در ساختمان های موجود استفاده شود. که در رنگ‌های متنوعی از جمله شفاف عرضه میشود.

۱۳۹۷/۹/۶ ،۰۱:۴۳:۰۱ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , , , , , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A