معرفی کابینت آشپزخانه اشنیز

کابینت آشپزخانه اشنیز ، ترکیبی از دوام و زیبایی است که با بهره گیری از ماشین آلات روز اروپا محصولی ایده ال را برای سلیقه های مختلف در چهار شاخه محصول  تولید می کند.

اشنیز در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از سبک های متنوع بهره می جوید ، طراحی به سبک کلاسیک ، مدرن و یا تلفیقی از هر دو را به تفکیک نام در سری های زیر به تفکیک میتوانید مشاهده نمایید.

سبک طراحی : ((سبک کلاسیک ،سبک مدرن ، تلفیقی))

COUNTRY سری کانتری، LIFE STYLE سری لایف استایل، Folk انواع مدل(سری فلک)، HOME سری  هوم

آشپزخانه از مهمترین بخش های خانه ماست که بیشترین زمان خود را در آنجا سپری می کنیم، به همین دلیل است که ما با دقت خاصی آن را تجهیز می کنیم. خیلی مهم است که فضاهای موثری طراحی شود. این به ما کمک خواهد کرد تا اتاق راحتی داشته باشیم ، و همچنین در طول روز روند کارهایمان را حفظ کنیم. مسائلی چون استفاده بهینه از فضا ، جانمایی صحیح ، استفاده از ترکیب رنگی مناسب با توجه به نور محیط ، سلیقه شخصی ، تجهیز امکانات برای صرف غذا و… قبل از تولید مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت بهترین طرح ها پیاده سازی خواهند شد.

کیفیت طراحی کابینت آشپزخانه:

زیبایی، کارایی، دوام، اینها واژه هایی هستند که شالوده طراحی هستند، اما یک تفکر عمومی در خصوص طراحی وجود دارد که از طراح فقط انتظار خلق زیبایی دارند. گاه این نوع تفکر موجب فدا شدن سایر عناصر مثل کارایی یا دوام می شوند. طراحی خوب زمانی معنا دارد که تمامی جوانب یک محصول و کارایی های آن در نظر گرفته شود. شاید بیش از ۳۰۰ صفحه قواعد مختلف در خصوص طراحی کابینت وجود دارد که رعایت آنها در نهایت باعث لذت مصرف کننده از استفاده می گردد.

کیفیت تولید کابینت آشپزخانه:

برای یک تولید با کیفیت باید ابتدا متریال اولیه خوب تهیه کرد یعنی داشتن چوب یا ام دی اف خوب و با کیفیت.باید ماشین آلات دقیق و بروز داشته باشیم، مثلاً دستگاه برش باید در اوج دقت بوده و به تمیز ترین شکل ممکن برش ها را انجام دهد.

هر اندازه هم که متریال و دستگاه ها خوب باشند اما همیشه خطا در ماشین و انسان وجود دارند پس نیاز به افراد تیز بین واحد کنترل کیفیت همواره وجود خواهد داشت.

کیفیت نصب کابینت آشپزخانه:

بخش مهمی از زیبایی و دوام یک دکوراسیون به نصب صحیح آن مربوط است ، و هرچه تکنسین نصب ماهر و مجرب تر باشد پروژه نهایی تمیز تر و بی نقص تر می شود.

مجموعه هایی که خدمات نصب خود را از بیرون سازمان می گیرند، عموماً دچار مشکلاتی از قبیل طولانی شدن نصب و کیفیت پایین خدمات می شوند.

سبک های طراحی

به طور کلی آشپزخانه به دو صورت مدرن و کلاسیک طراحی می شود.البته سبک هایی مابین مدرن و کلاسیک هم وجود دارد که به آنها پست مدرن گفته میشود.

در طرح کلاسیک از چوب استفاده شده و این کارها معمولاً با دربهای قابدار و تاج و ستون و منبت همراه هستند.سری کلاسیک در آشپزخانه های کوچک جلوه ی زیادی ندارد و به نظر می رسد برای زیبا از آب درآمدن کار کلاسیک نیاز به حداقل ۱۲ متر مربع آشپزخانه داریم تا بتوانیم قسمتهایی مانند هود و گاز و ویترین ها را با شکوه بیشتری به نمایش بگذاریم.

اجرای کار کلاسیک در متراژهای کمتر امکان پذیر است اما زیبایی زیادی ندارد.

در طرح مدرن از ام دی اف و روکشهای طبیعی چوب استفاده می شود و دربهای این سری از کار لبه های صاف و بدون برجستگی یا فرورفتگی دارد. خطوط صاف و شکستهای صفحه و تغییر در ارتفاع از خصوصیات کار مدرن است.

 

پست مدرن

اما روشی میانه را مابین این دو سبک برگزیده؛یعنی هم از چوب استفاده شده و هم از لحاظ بصری تا حد زیادی نزدیک به کار مدرن است، دربها چوبی و دارای ابزار محدودی هستند و منبت معمولا در این سری جایی ندارد مگر منبت های بسیار ساده و کم کار.

سبک کلاسیک

طراحی کابینت کلاسیک به شیوه امروزه ،  با اینکه عمر زیادی ندارد.اما از سایر فضاهای کلاسیک منزل الهام گرفته و اکنون خود دارای مقام و منزلتی هستند.
در کابینت کلاسیک عناصری  مانند ابزارهای ظریف و منبت و تاج و قوس و ترکیبهایی استفاده می شود که بیانگر معماری کلاسیک اصیل می باشد.
سبک معماری در کابینت کلاسیک امروزی از دوران روم و یونان باستان الهام گرفته است.در این سبک ریزه کاریهای بسیاری وجود دارد.

از دیگر خصوصیات این نوع  معماری شکوه و عظمت اثری است که بیننده را به خود جذب می نماید.

استفاده از چوب طبیعی شاخصه اصلی کار کلاسیک است.اما متاسفانه امروز این متریال با ارزش جای خود را به مصنوعات چوبی داده است؛متریال کم بهایی مانند که هم برای محیط زیست و هم برای سلامت انسان مضر هستند.

اشنیز دو طرح پر طرفدار از انواع کابینت کلاسیک را به نام های کانتری و فلک عرضه می کند .

سری فلک

همواره افرادی وجود دارند که به طور متفاوت به طراحی نگاه می کنند، یعنی نه آن همه پیچیدگی و بازی منبت ها را در کار کلاسیک می پسندند و نه سادگی دکوراسیون مدرن آنها را راضی می نماید.بنابراین اشنیز سری جدیدی را به محصولات قبلی خود اضافه نموده تا خواسته آنها را بر آورده نماید.

در طراحی این سری از تاج و منبت و ستون و پیچیدگی های بصری کار کلاسیک خبری نیست و خطوط و زوایا یک دست و ملایم هستند. دربها از چوب خالص و طبیعی ساخته می شوند و رنگ نیز به سلیقه مشتری قابل تغییر می باشد.

طراحی کابینت ها از  تجهیزات جانبی مدرن نیز بهره برده اند.

راهنمای انتخاب صحیح کابینت : قبل از انتخاب یک محصول یا برند چه چیزهایی باید بررسی شود؟

کیفیت

خدمات

قیمت

کیفیت: کیفیت در هر محصولی معیارهای خاص خود را دارد. کیفیت در کابینت شامل کیفیت طراحی، کیفیت تولید، کیفیت نصب و کیفیت خدمات می شود.

کیفیت طراحی

زیبایی، کارایی، دوام، اینها واژه هایی هستند که شالوده طراحی هستند، اما یک تفکر عمومی در خصوص طراحی وجود دارد که از طراح فقط انتظار خلق زیبایی دارند. گاه این نوع تفکر موجب فدا شدن سایر عناصر مثل کارایی یا دوام می شوند.

طراحی خوب زمانی معنا دارد که تمامی جوانب یک محصول و کارایی های آن را در نظر بگیرد. شاید بیش از ۳۰۰ صفحه قواعد مختلف در خصوص طراحی کابینت وجود دارد که رعایت آنها در نهایت باعث لذت مصرف کننده از استفاده می گردد.

کیفیت تولید

برای یک تولید با کیفیت باید ابتدا متریال اولیه خوب تهیه کرد یعنی داشتن چوب یا ام دی اف خوب و با کیفیت.

باید ماشین آلات دقیق و بروز داشته باشیم، مثلاً دستگاه برش باید در اوج دقت بوده و به تمیز ترین شکل ممکن برش ها را انجام دهد. اما هر اندازه هم که متریال و دستگاه ها خوب باشند همیشه خطا در ماشین و انسان وجود دارند پس نیاز به افراد تیز بین واحد کنترل کیفیت همواره وجود خواهد داشت.

کیفیت نصب

بخش مهمی از زیبایی و دوام یک دکوراسیون مربوط است به نصب صحیح آن، و هرچه تکنسین نصب ماهر و مجرب تر باشد پروژه نهایی تمیز تر و بی نقص تر می شود.

مجموعه هایی که خدمات نصب خود را از بیرون سازمان می گیرند، عموماً دچار مشکلاتی از قبیل طولانی شدن نصب و کیفیت پایین خدمات می شوند.

کیفیت خدمات

معمولاً طعم خدمات بعد از خرید چشیده می شود که در بعضی از اوقات خیلی دیر شده و راه برگشتی نیست.

خدمات مورد انتظار مشتریان شامل:

برخورد مناسب با خریدار و گوش دادن به نیازهای وی.

توضیح کامل در خصوص معایب و مزایای کالا.

اطلاع رسانی در خصوص زمان شروع نصب و زمان اتمام پروژه.

طراحی مخصوص برای مشتری.

ثبات قیمت در سراسر نمایندگی ها.

زمان تولید و نصب در اشنیز به تعداد پروژه هایی که قبلاً تعهد به انجام آنها داده ایم بستگی دارد. اگر کارخانه کاری برای تولید نداشته باشد نزدیکترین زمان اختصاص داده می شود و اگر چند پروژه در دست تولید و نصب باشد زمان نصب پروژه شماره ۲، بستگی به تعداد سفارش و زمان نصب پروژه شماره ۱ دارد.

قیمت: یکی از شاخصه های مهم در بازار قیمت است اما قیمت به تنهایی هیچ معنایی ندارد، قیمت بالا یا پایین  همیشه در کنار کیفیت و خدمات مفهوم دارد.

شناخت متریال چوب:

چوب ماده ای است طبیعی که واکنشهای بعضاً غیر طبیعی از خود نشان می دهد یعنی کج می شود یا ترک می خورد بنابراین استفاده از چوب طبیعی کار آسانی نیست و به تکنیک های خاص و حوصله زیاد نیاز دارد. به همین خاطر بیشتر تولید کنندگان سراغ MDF می روند که واکنشهای غیر طبیعی ندارد، اما لازم به توضیح است که MDF هم زیبایی چوب را ندارد هم باعث جدایی انسان از طبیعت خواهد شد که تبعات بهداشتی و سلامت آن را هر روز در زندگی لمس می نماییم.

اشنیز فقط از چوب جنگلهای تجدید پذیر استفاده می کند،و در ساخت اجناس چوبی از آخرین تکنیک های روز بهره می برد.

روکش چوب

روکشها به سه دسته تقسیم می شوند:

  • روکشهای طبیعی: لایه های بسیار نازک چوب هستند که موج چوبها را روی خود دارند، این لایه ها به علت نازکی زیاد شکننده هستند.
  • روکشهای مهندسی شده: از همان لایه های روکش طبیعی استفاده می شود اما زیر این روکشها لایه ای پلاستیکی اضافه می شود که شکنندگی روکشها را از بین می برد به نحوی که می توان انها را لوله نمود.
  • روکش های مصنوعی: روکشهایی از جنس پلاستیک یا PVC هستند که تقلیدی از موج چوبها را دارند و از یک نگاه کلی مقایسه روکش طبیعی و مصنوعی مقایسه اصل و کپی است.

رنگ

رنگها موجب زیبایی و پوشش چوبها می شوند که آنها نیز به چند دسته تقسیم می شوند:

  • رنگهای شیمیایی: الف) پایه روغن؛ که حلال آنها تینر است، بوی بد و مواد مضر شیمیایی دارند.

ب) پایه آب؛ که حلال آنها آب است و مارکهای مرغوب آنها تنها ۱۰% مواد شیمیایی دارند.

  • رنگهای طبیعی: این رنگها از مواد ۱۰۰% طبیعی ساخته می شود و بوی بسیار مطبوعی دارند، هیچ گونه ضرری برای انسان و محیط زیست ندارند.

۹۰% از محصولات چوبی اشنیز با رنگهای طبیعی ساخته و ۱۰% باقی نیز از مرغوبترین رنگهای پایه آب ساخته می شود.

رنگ های طبیعی چند ویژگی دیگر نیز دارند: ۱- سالم و بی خطر است ۲- پوسته نمی شود و ترک نمی خورد

۳-شکل طبیعی و ذاتی چوب را از بین نمی برد ۴- مقاومت بسیار مطلوبی در برابر آب دارد.

ورق های روکش طبیعی دست ساز

این ورق ها توسط اشنیز تولید شده و ترکیبی از متریال طبیعی و مصنوعی است تولید این نوع از ورق ها بسیار دشوار بوده و نیاز به کنترل های انسانی و فرایند پیچیده انتخاب روکش و پرس و رنگ دارد. ولی در عوض تمام این دشواری ها مشتری می تواند مطمئن باشدکه نقش و نگار دربهای کابینت وی با هیچ کابینت دیگری در دنیا یکی نیست! زیرا موج هر ورق دست ساز مانند یک سنگ طبیعی مخصوص خود همان ورق است و امکان اینکه این موج در ورقهای دیگر تکرار شود، درست مانند امکان تکرار اثر انگشت انسانها است.

گردآوری شده توسط: مبینا ذوالقدر

۱۳۹۷/۲/۲۲ ،۰۱:۵۹:۳۳ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال