معرفی شرکت لایتینگ هوبو

شرکت هوبو عرضه کننده سیستم های مدرن روشنایی و نورپردازی و چراغ های متنوع با دیزاینی متفاوت می باشد چراغ های مدرن , چراغ های توکار , چراغ های اویز ,  چراغ های هالوژن , چراغ های ال ای دی , چراغ های دفنی , چراغ های سقفی , چراغ های ریلی , چراغ های دیواری , اراِئه سیستم روشنایی مدرن و منحصر به فرد.

در گذشته نورپردازی صرفا مختص به مکان های اداری و تجاری و تفریحی وبطور کلی بناهای شاخص بوده و در صورتی که امروز مبحث نورپردازی به قدری گسترش یافته که شامل موارد زیر می‌شود:

 • نورپردازی نمای ساختمان مسکونی
 • نورپردازی نمای ساختمان تجاری
 • نورپردازی هتل
 • نورپردازی محوطه
 • نورپردازی تالار
 • نورپردازی تالار
 • نورپردازی رستوران
 • نورپردازی بانک
 • نورپردازی مراکز خرید و …

از دید یک طراح و معمار , طراحی نما در روز برای ساختمان بسیار حائز اهمییت است زیرا اولین فضای ارتباط دهنده ساختمان با محیط , نمای ساختمان است اما نورپردازی یک ساختمان در شب مسئله حساس تری می باشد زیرا یک ساختمان بسیار معمولی با نورپردازی اصولی میتواند به یک جاذبه ی توریستی در شب تبدیل شود و یا یک ساختمان بسیار زیبا با نورپردازی غیر اصولی به منظره ی هول انگیز در نمای شب. در طراحی فضای داخلی اعم از مسکونی , اداری و تجاری , نور نقش بسیار مهمی در زنده کردن و پویایی محیط ایفا می کند . استفاده از نور مناسب عامل اصلی در ایجاد آرامش روحی و روانی استفاده کنندگان از این محیط است . در طراحی فضاهای داخلی ضمن توجه به استفاده از نور طبیعی , در جهت حفظ منابع انرژی و حرکت به سوی گسترش معماری پایدار , کمبود نور طبیعی باید با طراحی و استفاده از تجهیزات روشنایی مناسب و بر اساس نیاز های کارفرما و تلفیق با معماری داخلی جبران شود.

اصول و ضوابط نور پردازی ساختمان :

اولین نکته در نورپردازی توجه به رنگ و شدت نور ها می باشد . مسئله دیگر این است که نور ها نباید به داخل ساختمان بیایند زیرا باعث رنجش ساکنین اپارتمان می شوند و اما نکته ی دیگر ان است که منبع نور نباید جز در موارد خواص دیده شود . نورپردازی باید هدفمند باشد و باعث زیبایی هرچه بیشتر بنا شود هماهنگی رنگ نور ها با متریال های انتخواب شده , یکی از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام برنامه ریزی برای نورپردازی به ان توجه کرد , همچنین به این نکته نیز باید توجه کرد که کدام جنبه معماری بایستی مورد تاکید قرار گیرد یکی دیگر از ضوابط در مورد طراحی نورپردازی نمای ساختمان در مورد هماهنگی با محیط اطراف و ارایش دیواره های صاف  و یک دست در تناسب با ابنیه  مجاور می باشد .

 • فضا های تجاری

مجتمع تجاری فضایی است که نیاز های مختلف مردم را در قالب خرید و فروش و همچنین سپری کردن اوقات فراغت براورده می کند لذا با در نظر گرفتن معیار های صحیح طراحی روشنایی میتوانیم مراکز تجاری را با بازدهی اقتصادی مناسب همراهی و کمک کنیم . مجموعه ی هوبو با استفاده از بروز ترین تکنولوؤی های نوین نورپردازی با تاکید بر بازده بالا چه از نظر مصرف انرژی و چه از نظر تاثیر نوع و رنگ نور با بهره وری از کامل ترین مجموعه برند های اروپایی شما را در این امر یاری می نماید.

 • فضا های اداری

از انجایی که عموما بیشتر فعالیت های اداری در طول روز انجام می گیرد , نورپردازی در این محیط ها بسیار حائز اهمییت است . نور مناسب در محیط های اداری باعث افزایش انگیزه و راندمان کاری , تاثیر مثبت بر روحیه  ساکنین , کاهش مصرف انرژی و ریسک ابتلا به بیماری (خستگی چشم , سردرد , درد کمر یا گردن) می شود.

 • محیط های بیمارستانی

در بیمارستان ها بطور معمول به ازای هر متر مربع دو برابر انرژی بیشتر نسبت به ساختمان های اداری و تجاری دیگر مصرف می شوند , در نتیجه برقراری یک تعادل بین کنترل هزینه ها و بالا بردن راندمان کارکنان برای رسیدگی بهتر و سریعتر به بیماران و جلب رضایت و ارامش انها بصورت همزمان چالشهای مهمی هستند . انتخواب مجموعه ای با درک صحیح از این شرایط و مجهز به تکنولوژی روز برای به وجود اوردن چنین محیط ارامی بسیار مهم است .

 • هتل ها و مجموعه های گردشگری

از بهترین مکان هایی که میتوان به تفسیر اهمییت نورپردازی در ان پرداخت هتل های هستند . این انتخاب از ان جهت صورت گرفته است که هر هتل از فضا ها و فعالیت های پیچیده و چندگانه با کاربری ۲۴ ساعته تشکیل شده است . ایجاد کاربری ۲۴ ساعته و چندگانگی فعالیت ها و پیچیدگی فضا هایی که ممکن است همزمان چندین نقش را داشته باشند در طراحی هتل ها تمهیداتی را می طلبد که یکی از مهمترین ان ها نورپردازی است . در تلاقی معماری و طراحی داخلی , نورپردازی جایگاه ویژه ای دارد که گستره ی وسیعی از نیاز ها را پوشش می دهد . این نور است که به میهمانان احساس ارامش می دهد . گاهی نمودار تصاویر است , گاهی مشخص کننده موقعیت ها و گاهی هم حریم ها را از هم تفکیک می کند تا در فضایی ناشناخته سیر کنند . ضمن ان که به میهمانان کمک می کند تا در فضایی ناشناخته سیر کنند و به کشف و شهود بپردازند.

 • فضا های ورزشی

هدف از پیش بینی نور در ورزشگاه ها ایجاد شرایطی است که ورزش مورد نظر بتواند به صورت صحیح و ایمن انجام شود. طراحی نور باید به شکلی باشد که صورت بازی و اندازه ی واقعی هر شیئی کاملا نمایان بوده و خللی در رویت فعالیت ورزشی بوجود نیاورد.برای همه ورزشها سطح مناسبی از نور که بر اساس استاندارهای بین المللی باشد مورد نیاز است .  نحوه تنظیم ومحل  قرار گیری منابع نور در مکانهای ورزشی میباست به گونه ای طراحی شود که اختلالی در دید ورزشکاران  و وضوح اقلام ورزشی مورد استفاده توسط آنها بوجود نیاورد.

گردآوری شده توسط: کیان کمال ابادی فراهانی

۱۳۹۷/۲/۱۵ ،۰۶:۳۰:۵۲ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال