معرفی شرکت دوان

معرفی شرکت:

دوان یک شرکت خرده فروشی مبلمان است که توسط کارآفرین سوئدی و اهداء کننده توماس لندگرن تاسیس شده است. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۴، برند مد خانه دارای ۱۸ فروشگاه در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا در بحرین، عراق، اردن، کویت، لبنان، قطر، تونس و امارات متحده عربی است که مجموعا بیش از ۷۰۰ کارمند دارد.

اولین فروشگاه دوان که در سال ۱۹۹۶ در ابوظبی امارات متحده عربی افتتاح شد

در آوریل ۲۰۰۷،دوان  یکی از شرکت های ۵۰ شرکت معتبر (جی سی سی)توسط مجله ی بیزینس عربین نام گذاری شد.

در سال ۲۰۱۱، یکی از برند فیشن را راه اندازی کرد که با خرده فروشان خرده فروشی مبلمان بالا رقابت می کرد. در سال ۲۰۱۲، دوان عرضه مبلمان کودکان را آغاز کرد.

به گفته مدیر عامل، توماس لندگرن، مفهوم خلاقانه وان جالبی و معنادار و “بازار انبوه است، اما باید با قیمت مقرون به صرفه” معتبر باشد. لندگرن ادعا می کند که احساساتش  را به جای کالاها فروش می کند.

اولین پروژه خود را در کنیا راه اندازی کرد این تنها با تولیدکنندگان که می توانند از استفاده از کار کودکان یا چوب از جنگل های بارانی استفاده کنند.

انواع محصولات:

میزک، عسلی: میز کوچک. همچنین خونچه یا خوانچه که میز و سفره کوچک است.

میز غذا، میز غذاخوری، میز ناهارخوری، تشتخوان (از سنگ مرمر و همچون آن)، خانپایه: برای خوردن غذا،

میزگرد، گردخوان: میزی که گرد باشد. (امروزه اصطلاح «میزگرد» برای بحث یا مذاکره دور هر گونه میزی بکار می‌رود)

میز کار، میز تحریر: ویژهٔ نوشتن، خواندن و دیگر کارهای شخصی،

میز عمل: ویژه عمل جراحی در بیمارستان‌ها،

کندوره، گندور: میز بزرگ،

میز توالت: ویژهٔ آرایش و پیرایش،

دوکاره: میز کار و غذاخوری

صندلی چرخ‌دار: نوعی صندلی دارای چرخ برای افراد معمول و بیمارانی که قادر به حرکت نیستند، ویلچر.

صندلی الکتریکی: نوعی صندلی فلزی که از آن جریان برق عبور داده و برای اعدام به کار می‌برند.

صندلی تاشو: نوعی صندلی که در وسط دو پایه آن لولا بکار برند که چون خواهند دوتا شود، و حمل و نقل آن آسان گردد.

صندلی دسته‌دار: نوعی صندلی که از دو طرف آن برای تکیه دارای دسته باشد.

صندلی راحت: نوعی صندلی که براحتی بتوان روی آن نشست و آنچنان است که تکیه گاه و نشیمنگاه صندلی از پارچه یک تیکه‌ است. بالای پارچه به انتهای تکیه گاه و پائین آن به انتهای نشیمنگاه بسته‌است

صندلی چرمی: نوعی صندلی که روکش آن از چرم است

صندلی حصیری: نوعی صندلی که نشیمنگاه آنرا از نی سازند. صندلی ای که نشیمنگاه و تکیه گاه آن از نی یا رشته‌های چرم حصیرباف باشد

صندلی فلزی

صندلی چوبی

کمد چوبی

کمد فلزی

کمد دیواری

کمد لباس

کمد ویترینی

کمد لوازم

تخت خواب

چهارپایه

پاراوان

عسلی

مبل و کاناپه

مشخصات فنی محصول:

مبل یا کاناپه نوعی مبل سه نفره و گاهی مبل چهار نفره است که به منظور نشستن بیشتر از یک نفر ساخته و طراحی شده‌است. کاناپه‌ها برای لمیدن و خواباندن دست، بازو و کمر طراحی و ساخته می‌شوند بعضی از انواع کاناپه باز و به شکل تخت در می ایند. بیشتر این نوع اسباب دارای دسته‌هایی هستند که در دو طرف آن و برای استراحت و جاگیری دست‌ها به کار می‌روند. کاناپه‌ها را معمولاً در اتاق‌های نشیمن، اتاق مخصوص تلویزیون، اتاق ناهارخوری و اتاق استراحت قرار می‌دهند. ساختار کاناپه‌ها چوبی یا فلزی است و روکش آن‌ها از جنس پارچه، چرم یا ترکیب هر دوی آن‌ها است. در هتل‌ها، شرکت‌ها، اتاق‌های انتظار و گاهی مغازه‌ها از کاناپه استفاده می‌کننداجزای تشکیل دهنده کاناپه شامل کوسن.پشتی.تشک.دسته می باشد.

بهترین چیدمان در فضاى مربع شکل
نشیمن های مربع شکل محدودیتهایی را برای انتخاب مبلمان و محل قرارگیری آنها ایجاد می کند. به دلیل نبودن دیواری کشیده در این فضا باید پلان خانه رو ترسیم و بهترین چیدمان را در نظر بگیرید. ابتدا فضاى ورود و خروج به نشیمن خانه و موقعیت درب ها را بررسى کنید، سپس نقاط کانونی در فضای نشیمن را بشناسید. تلویزیون و شومینه نقاط کانونی این فضا محسوب می شوند. مبلمان را حول محور کانونى چیدمان کنید، بدین صورت که کاناپه بزرگتر را موازى با ضلع بزرگتر فرش و کاناپه کوچکتر را موازی با ضلع کوچکتر فرش روبروى نقطه کانونى قرار دهید. همچنین میتوانید از یک مبلمان L شکل و یک میز نهارخورى مستطیل کوچک استفاده کنید. همچنین در فضاهاى کوچک از نورپردازى صحیح و استفاده از رنگهاى روشن غافل نشوید.

در تاریخچه طراحی داخلی خانه، مخمل همیشه مترادف با شکوه و تجمل بوده است. پارچه مخمل را می توان به صورت لمسه کوبی شده و با شکلی سنتی تر و یا با سطوحی صاف و در چهارچوبی مدرن تر در فضا به کار برد. اگرچه در گذشته این پارچه به راحتی آسیب می دید و تنوع رنگی کمی داشت، اما امروزه انواع مختلفی از پارچه های مخمل در طیف های وسیع رنگی ایجاد شده که لکه پذیری کمتر داشته، همچنین در برابر شستشو مقاوم بوده و در کل به نگهداری کمتری نیاز دارند. قدرت همنشینی فوق العاده مخمل با سایر پارچه ها و متریال، فارغ از الگویی خاص، همان چیزیست که تنوع و سرزندگی را به منزل شما دعوت می کند. با استفاده درست مانند آنچه در تصویر بالا -شوروم دوان- مشاهده می نمایید،فضایی چشمگیر در منزلتان خواهید داشت.

چیدمان مبلمان در یک فضاى مستطیل شکل گاهى براى ما تبدیل به یک معضل میشود و تفکیک فضا براى ما کاملا دشوار بنظر میرسد. در زیر چند تا راهکار که کمک میکنه فضاى بهترى داشته باشید به شما معرفى میکنیم:

  • تجزیه تحلیل امکانات و مبلمان منزل و ترسیم پلان قبل از چیدمان
  • تفکیک مسیر رفت و آمد در نشیمن های مستطیل شکل به صورتى که مسیر عبور با فضاهاى نشیمن تداخل ایجاد نکنه
  • ایجاد تنوع در چیدمان مبلمان نشیمن مستطیل شکل در حین در نظر گرفتن یکپارچگى فضا
  • همنشینی فضای غذاخوری و نشیمن در کنار هم استفاده از ٢ ست مبلمان و یا یک ست و یک نیم ست در یک فضا
  • قراردادن کنسول، پیانو، شومینه و یا میز تلویزیون در نقطه کانونی

گردآوری شده توسط: نرگس مجیدی

۱۳۹۷/۳/۸ ،۰۶:۰۵:۲۵ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال