معرفی رادیاتور قرنیزی گروه صنعتی آترین

گروه صنعتی آترین از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در زمینه طراحی، مشاوره و اجرای پروژه های ساختمانی و همچنین طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی آغاز نمود. اهم فعالیت های آترین در دو حوزه ذیل متمرکز بوده است:

ساختمان: مصالح ساختمانی و اجرای پروژه های ساختمانی

  صنعت: طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی

اهمیت مباحثی مانند انرژی های تجدید پذیر سبب شد از سال ۱۳۸۸ به کارگیری انرژی های سبز به حوزه فعالیت این شرکت اضافه شود. ثبت ۳ اختراع و اخذ گواهینامه و تقدیرنامه های مختلف در این راستا از افتخارات این شرکت می باشد. در این راستا آترین موفق به طراحی و ارائه نسل جدیدی از سیستم های گرمایشی ساختمان به نام رادیاتور قرنیزی یا گرمایش قرنیزی یا قرنیز رادیاتوری به بازار صنعت ساختمان کشور ایران شد که این امر ثبب تاسیس  شرکت نوآوران صنعت آترین با سرمایه پنج میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲  گردید.

گروه صنعتی آترین همواره تلاش نموده است تا در ارائه خدمات، شأن کارفرمایان و مشتریان خود را به بهترین و بالاترین شکل ممکن رعایت نماید و ۱۵ سال حضور در عرصه صنعت ساختمان پشتوانه محکمی در نیل به این هدف است.

 محصولات:

ـ هوشمند سازی ساختمان

ـ سیستم گرمایش قرنیزی

ـ رادیاتور شیشه ای

ـ حوله خشک کن

ـ رادیاتور دکورال – دکوراتیو

ـ اتصالات رادیاتور قرنیزی

هوشمند سازی ساختمان BMS

به عنوان سیستمی مرکزی جهت افزودن توان مدیریتی در یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.“BMS” یا Building management system که در فارسی آن را سیستم مدیریت ساختمان ترجمه شده است به مجموعه‌ای از سخت افزارها و نرم افزارهایی اطلاق می‌شود که به منظور مانیتورینگ و کنترل یکپارچه‌ قسمت ‌های مهم و حیاتی در ساختمان نصب می‌شود تا کنترل قسمت­ های مختلف ساختمان، مانند تأسیسات مکانیکی، سیستم تهویه مطبوع (HVAC) و … را امکان پذیر نماید.

در سیستم مدیریت ساختمان با توجه به اهمیت مباحثی مانند کاهش مصرف انرژی، صرفه ­جویی در زمان و نیروی انسانی، و افزایش اثربخشی می بایست با به کارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج از ساختمان، به طور لحظه­ ای کنترل تمام شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار گرفت. این امر مستلزم تجهیزاتی خاص می­ باشد تا با جمع­ آوری اطلاعات محیطی و انتقال داده­ ها به سیستم مرکزی، مدیریت و کنترل سیستم­ های مختلف ساختمان انجام دهد.

گروه صنعتی آرتین با ارائه اولین رادیاتور قرنیزی هوشمند به صنعت ساختمان کشور گام بزرگی را در توسعه هوشمند سازی ساختمان و کاهش مصرف انرژی برداشته است.

امکانات رادیاتور قرنیزی هوشمند:

ـ امکان تعریف دمای متفاوت برای فضای مختلف

ـ کاهش مصرف انرژی تا ۵۰%

ـ کاهش چشم گیر استهلاک تاسیسات ساختمان

-حفظ دمای محیط در دمای آسایش یا دمای دلخواه

امکان تعریف سناریوهای مختلف: سناریوی مسافرت / سناریوی خواب / سناریوی ضد یخ زدگی برای ویلاها و مناطق ییلاقی / سناریوی ساعات کار برای ادارات و سازمان ها / امکان شخصی سازی عنوان ها ، منوها و تعریف سناریوهای خاص

-امکان دو زبانه نمودن سیستم (فارسی / انگلیسی)

-بستن شیرها در صورت ترکیدگی یا نشت آب

-امکان اتصال به اینترنت و کنترل از طریق wifi

-امکان ایجاد ارتباط بین اجزا از طریق سیم و حتی به طور وایرلس(بدون سیم)

-پیغام هشدار صوتی و نوشتاری در زمانی که دمای یک محیط(زون) پس از مدت زمان خاصی به دمای تنظیمی نرسد.

سیستم گرمایش قرنیزی:

یکی از متداول ترین و بهترین روش­ های مدرن گرمایشی، استفاده از سیستم­ گرمایش مرکزی می ­باشد.
در ساختمان­ های بزرگ استفاده از وسایل حرارت موضعی نظیر بخاری­ مشکلات زیادی را به همراه داشته است اما برای حل این مشکلات می توان از سیستم های گرمایش مرکزی استفاده نمود. در این نوع از سیستم­ ها، حرارت تولید شده توسط آب گرم از طریق وسایل پخش حرارت، نظیر شوفاژ یا رادیاتور قرنیزی در فضاهای مختلف ساختمان توزیع می شود.

در سیستم گرمایش مرکزی، دمای آب گرم با توجه به نقطه­ جوش آب در منطقه ای جغرافیایی که سیستم در آن به کار گرفته شده است، تعیین می ­شود که معمولأ از  ۸۸ درجه سانتی گراد تجاوز نمی ­کند.

گرمایش از طریق رادیاتور قرنیزی :

رادیاتورهای قرنیزی جایگزین بسیار مناسبی برای رادیاتورهای پره­ ای و سیستم گرمایش از کف هستند. رادیاتورهای پره­ ای سال­ ها به عنوان یک سیستم گرمایشی رایج در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گرفتند،
اما اشکال بزرگ این نوع از رادیاتور­ها عدم تطابق با دکوراسیون داخلی، اشغال شدن فضای مفید ساختمان  و عدم توزیع یکنواخت حرارت در فضا می ­باشد.
بنابر این رادیاتورهای قرنیزی به دلیل افزایش سطح تبادل گرمایی، توزیع دمای بهتری را دارا هستند و شرایط آسایش حرارتی مطلوب­ تری را فراهم می ­سازند.

راتور قرنیزی چیست؟ 

رادیاتور قرنیزی نوعی مبدل حرارتی است که در گرمایش از آن استفاده می شود. استفاده از رادیاتور قرنیزی امروزه کاربرد فراوانی در سیستم گرمایش ساختمان ها دارد. فرایند انتقال حرارت در رادیاتور قرنیزی به این صورت می باشد که آبی که گرمای خود را از منبع حرارتی (دیگ، پکیج و یا …) دریافت نموده است توسط رادیاتورها به شکل یکنواخت در محیط توزیع می شود.

در این سیستم یک پوسته از جنس آلیاژ آلومینیومی خاص با فرم و شکلی همانند قرنیزی زیبا و با تنوع رنگی بسیار گسترده، جایگزین قرنیزهای مرسوم می‌شود و بدین سبب فضای پشت این پوسته امکان جاسازی رادیاتورهای طولی را فراهم می‌سازد و نهایتا قرنیز تبدیل به سیستم گرمایشی می‌ شود.

سیستم گرمایش قرنیزی سیستمی ساده و کارا می باشد که جایگزین قرنیزهای متداول بکار رفته در ساختمان ها اعم از مسکونی و اداری و حتی تجاری شده و با ظاهر و ابعادی در حد قرنیز کاربری گرمایشی را نیز به قرنیز اضافه می نماید.

سیستمی ساده و کارا می باشد که جایگزین قرنیزهای متداول بکار رفته در ساختمان ها اعم از مسکونی و اداری و حتی تجاری شده و با ظاهر و ابعادی در حد قرنیز، کاربری گرمایشی را نیز به قرنیز اضافه می نماید.

رادیاتور قرنیزی توانسته است با توجه به قابلیت ها، شکل ظاهری، راندمان بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی به سرعت نظر دست اندرکاران صنعت ساختمان و همچنین مصرف کنندگان را به خود جلب نماید.
هر یک از سیستم های گرمایشی متداول از قبیل رادیاتور، گرمایش از کف، فن کوئل، هواساز، داکت اسپیلت، اسپیلت یونیتها و … دارای مزایا و معایبی می باشند لیکن سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی توانسته است بسیاری از مزایای هر یک از این سیستم ها را در خود گردآورده و معایب آنها را نیز برطرف نماید.

استفاده دو منظوره از فضای قرنیز به عنوان سیستم گرمایشی و قرنیز از یک سو و از سوی دیگر تنوع در رنگ بندی و حتی امکان طراحی فرم و شکل ظاهری این سیستم توانسته است امکانات و شرایطی را فراهم سازد که بسیار مطلوب و مورد توجه مهندسین معمار و طراحان و مجریان دکوراسیون داخلی قرار گیرد. سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی از ساده ترین مکانیزم که در رادیاتورهای معمولی مورد استفاده قرار گرفته است جهت انتقال حرارت استفاده می نماید بنابراین هیچگونه پیچیدگی در این سیستم وجود ندارد. از سوی دیگر به علت راندمان بالای آن، این قابلیت را بوجود آورده است که با کمترین امکانات و تجهیزات شرایط استفاده از این محصول فراهم گردد.

ویژگی‌های رادیاتور قرنیزی: 

-بیش از %۳۰ صـرفه جویی در مصرف انـرژی

-کـاهش حـدود %۵۰ درلـولـه کشی تاسیسات

-قابلیت انتقال گـرما از پاییـن تـرین سـطح

-عــدم اشـغـال فـضـای مــفید سـاختمان

-سـرعـت در گـرمـایش

-اتصـالات بسـیار مــقاوم و قـابـل انـعطاف

-مناسب برای تمامی ساختمان ها از قبیل مسکونی اداری، تجـاری، هـتل ها و بیمارسـتان ها

نمونه رادیاتور قرنیزی: 

در دنیای امروز علاوه بر راندمان حرارتی، به صرفه بودن و تطابق با دکوراسیون داخلی، در انتخاب سیستم گرمایشی مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رادیاتورهای قرنیزی توانسته اند این نیاز بازار را به خوبی برطرف نمایند. با  نصب سنسورهای الکترونیکی دما، دمای هر محیط (زون) بطور مداوم اندازگیری شده و برای کنترل پنل مرکزی ارسال می گردد. کنترل پنل این اطلاعات را با دمای تنظیمی برای آن محیط مقایسه نمود و در صورت سرد بودن آن محیط نسبت به دمای تنظیمی، فرمان برقراری جریان آب را از طریق رله به شیر برقی ارسال می نماید پس از اینکه دمای محیط به دمای تنظیمی رسید مجدداً کنترل پنل فرمان قطع جریان آب را به شیر برقی ارسال می نماید. بدین ترتیب هر اتاق (زون) می تواند دمایی مختص خود و متفاوت با دمای سایر زون ها داشته باشد. رادیاتور قرنیزی هوشمند با هدف کاهش مصرف انرژی ساختمان، ارتقای کیفیت شرایط آسایشی و ایمنی در یک واحد ساختمانی اجرا می شود.

اجزای رادیاتور قرنیزی هوشمند:

شیربرقی

مشخصات:

وظیفه این شیر، قطع و وصل جریان آب می باشد.

امروزه سازندگان ساختمان از دو نوع سیستم لوله کشی استفاده می کنند.

۱- کلکتوری         ۲- انشعابی

در سیستم لوله کشی کلکتوری با توجه به اینکه تمامی انشعابات لوله ها از جعبه کلکتور منشعب می شود، امکان نصب شیر برقی در جعبه کلکتور فراهم می باشد.

در سیستم لوله کشی انشعابی نیز با توجه به نحوه استقرار سرلوله های مورد نیاز برای رادیاتور قرنیزی فضای کافی برای نصب شیر برقی وجود دارد. بنابراین شیرهای برقی پس از نصب پشت کاور رادیاتور قرنیزی قرار گرفته و نمای ظاهری کاملا قرنیز خواهد بود.

وظیفه این شیر، قطع و وصل جریان آب می باشد.

سنسور الکترونیکی دما:

مشخصات:

وظیفه این سنسورها اندازگیری دمای محیط و ارسال آن برای کنترل پنل مرکزی می باشد

به ازای هر زون یک عدد سنسور حرارتی در محیط مربوطه و در ارتفاع حدود cm  ۱۶۰  نصب می گردد.

وظیفه این سنسورها اندازگیری دمای محیط و ارسال آن برای کنترل پنل مرکزی می باشد.

-کنترل پنل مرکزی:

مشخصات:

یک برد الکترونیکی می باشد که فرمانهای صادره از کنترل پنل را برای شیر برقی ارسال می کند.

یک صفحه لمسی با منو های کاملا فارسی و کاربر پسند می باشد که کاربر به راحتی می تواند تمامی تنظیمات لازم را بر روی آن انجام دهد. این کنترل پنل وظیفه دارد تمامی اطلاعاتی که از طریق سنسورها به آن می رسد با تنظیمات صورت گرفته مقایسه نموده و فرامین لازم را از طریق رله به شیر برقی ها ارسال نماید.

همینطور سناریوهای تعریف شده را اجرا نماید.پ

-منبع تغدیه:

مشخصات:

یک مبدل ولتاژ می باشد که برق ۲۲۰ ولت را به ۱۲ولت تبدیل می کند.

مشخصات فنی رادیاتور قرنیزی:

یکی از ویژگی های رادیاتور قرنیزی آترین مجزا بودن رادیاتور از کاور رو می باشد.

بطور کلی رادیاتور قرنیزی آترین از ۱۰ قسمت تشکیل شده است:

  • عایق حرارتی XPE: به منظور جلوگیری از انتقال حرارت به دیوارها، خصوصا دیوارهای خارجی و جلوگیری از پرت انرژی یک لایه عایق مخصوص پشت رادیاتور و روی دیوار نصب می گردد.
  • بست: بست ها از جنس پلی پروپیلن بوده و به منظور نصب اجزاء مختلف رادیاتور قرنیزی روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.
  • رادیاتور قرنیزی از جنس آلومینیوم آلیاژی سری ۶۰۶۳ مطابق استاندارد ایران و اروپا
  • تبدیل های ۱/۲ به ۳/۸ اینچی از جنس برنج
  • رابط های استیل انعطاف پذیر از جنس استیل سری ۳۰۴
  • شیرهای کنترلی ربع گرد
  • کاور از جنس آلومینیوم آلیاژی سری ۶۰۶۳ با رنگ الکترواستاتیک
  • بلید بالا از جنس آلومینیوم آلیاژی سری ۶۰۶۳ با رنگ الکترواستاتیک
  • در پوش(کف) ابتدا و انتها، کنج های درونی بیرون

نحوه کنترل و کارکرد

در سیستم لوله کشی رادیاتور قرنیزی هر بخش دارای یک لوله رفت و یک لوله برگشت به شکل مجزا از سایر بخش ها و اتاق ها می باشد بنابراین هر قسمت به شکل مجزا قابل کنترل خواهد بود. چنانچه سیستم لوله کشی رادیاتور قرنیزی در ساختمان جعبه کلکتوری باشد کنترل هر بخش از داخل کلکتور صورت میگیرد ولی چنانچه لوله کشی رادیاتور قرنیزی بصورت انشعابی باشد در ابتدای مسیر ورودی هر زون دو عدد شیر ربع گرد نصب میگردد لذا امکان کنترل هر بخش بطور کاملا مجزا و تفکیک شده میسر خواهد شد.

نحوه اتصال و نصب رادیاتور قرنیزی

برای سوار نمودن (مونتاژ) رادیاتور قرنیزی آترین، بست های پلاستیکی به شکلی طراحی گردیده اند که تک تک اجزاء رادیاتور قرنیزی بصورت فشاری بر روی بست مستقر شوند. روال نصب رادیاتور قرنیزی به شرح ذیل می باشد:

۱-   ابتدا عایق حرارتی توسط چسب یا منگنه روی دیوار نصب می گردد.

۲-   بست ها توسط پیچ و رول پلاک در فواصل لازم نصب می گردند.

۳-   رادیاتورهای قرنیزی به اندازه های معین بریده شده و توسط دستگاه قلاویز زن، رزوه شده و در محل خود نصب می گردند.

۴-   توسط تبدیل ها و رابط های استیل انعطاف پذیر رادیاتورهای قرنیزی به یکدیگر متصل شده و تست آب بندی و حرارتی صورت می گیرد.

۵-   پس از حصول اطمینان از آب بندی پروفیل رادیاتور قرنیزی، کاور و بلید بالا در اندازه های مناسب بریده و فارسی بر شده و در محل خود نصب می گردند.

۶-   تست نهایی رادیاتور قرنیزی صورت گرفته و سیستم گرمایش قابل بهره برداری می باشد.

منبع انرژی مورد نیاز

این نوع رادیاتور ها به دلیل راندمان بالا و جلوگیری قابل ملاحظه از اتلاف انرژی، میتواند با هر منبع حرارتی از قبیل موتورخانه مرکزی، انواع پکیج ها و حتی آبگرمکن های خورشیدی عمل نموده و گرمایی دلچسب و مطلوب را به منازل شما هدیه دهد.

چگونگی ۳۰ درصد کاهش انرژی

این رادیاتورها به شکلی طراحی و مهندسی شده است که دارای راندمانی بسیار بالاتر از سیستم های متداول بوده و از اتلاف انرژی به شکل قابل توجهی جلوگیری می نماید. این مهم به دلیل رعایت بیشتر پارامترها و فاکتورهای حائز اهمیت در علم انتقال حرارت نسبت به سایر سیستم های متداول می باشد.

لذا بطور مثال در یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری چنانچه برای گرمایش توسط رادیاتورهای پره ای به آب ورودی با دمای ۸۰ درجه سانتیگراد نیاز باشد، همان میزان گرما توسط رادیاتور قرنیزی با آب ورودی با دمای ۶۰ درجه تولید می گردد. نسبت ۸۰ به ۶۰ دمای آب ورودی ۱۳۳٪ میباشد و بدین معنی است که در رادیاتور قرنیزی آترین ۳۳٪ انرژی کمتر صرف شده است. از سوی دیگر گرمایشی یکنواخت تر و مطلوب تر را نیز شما احساس خواهید نمود.

تولید آب با دمای پائین تر حسن دیگری دارد و آن کاهش استهلاک موتورخانه و یا پکیج شما خواهد بود.

رادیاتور قرنیزی در هر مرحله ای از ساختمان قابل اجرا می باشد حتی در زمانی که شما از منزلتان استفاده می نمائید. ولی بهترین زمان برای استفاده از رادیاتور قرنیزی قبل از اجرای لوله کشی در ساختمان های در حال ساخت می باشد و دلیل آن کاهش میزان لوله کشی تاسیسات می باشد.

گردآوری شده توسط: الاهه دادخواه

۱۳۹۷/۲/۹ ،۲۳:۱۹:۲۹ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , , , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال