مبل ملایر شاهکار هنر

در جای جای سرزمین ایران هنر سنتی و زیبایی معرف آن مرز و دیار است. با سفر به تمامی مناطق ایران جاذبه های هنری بسیاری به چشم می خورد. از هنرهای اصیل معماری در ساخت بناهای تاریخی تا هنرهای دستی آن منطقه شامل می شود.

تمامی این هنرها و فرهنگ های و رسوم زیبا در هر شهر و استانی وجود دارد که معرف شیوه زندگی و نگرش آن دسته از مردم بومی شهر و شهرستان می باشد.

اصفهان که بزرگترین تولیدات هنرهای دستی را داراست و معماری های زیبای این استان نشان از نحوه زندگی در این استان را می دهد، شیراز و جاذبه های فراوانش، سیستان و بلوچستان، همدان، یزد و … در تمامی استان های کشور زیبای ایران هنرهای زیبا و چشم نوازی وجود دارد که فرهنگ این کشور را غنی ساخته است.

یکی از مناطق فرهنگی و هنری کشور ایران همدان می باشد. در این استان هنرهای بسیاری وجود دارد که شهره اند و با نام بردن آنها می توان شهر همدان را با این قدمت تاریخی و این منطقه توریستی تعریف و توصیف نمود.

یکی از شهرستان های این استان ملایر است که می توان گفت مبل ملایر از شاهکارهای این منطقه یاد می شود. علاوه بر تاریخچه تولید مبلمان، تولید مبل در ملایر به عنوان یکی از هنر های بومی این منطقه شناخته می شود که به زیبایی طرح و نقش و تنوع مدل ها وجود دارد.

همدان به عنوان یکی از استان های توریستی این کشور که به زیبایی و هوایی خوش معروف است هنرهای زیادی را در خود جای داده است. معماری بناهای زیبا و تاریخی، سفالگری، قالی بافی، تولیدات مبل ملایر، هنرهای ترسیمی و … همگی توصیف گر هر منطقه و شهرستان این استان زیباست.

چه مدل مبلی باید بخریم

زمانی که به فکر تغییر دکوراسیون و یا تهیه مبل برای منزل خود می افتید حتما با تنوع روبرو خواهید شد. مدل های متنوعی که هر کدام زیبایی خود را دارد و انتخاب را برای ما سخت می کند.

قبل از انتخاب باید به نکاتی دقت کنید که منجر به فضایی دلنشین و دلچسب در منزل شما گردد

به فضایی که می خواهید مبلمان را در آنجا قرار دهید دقت کنید زیرا باید اندازه ای متناسب داشته باشد تا اصول چیدمان رعایت شود. بروز اشتباه در این مبحث باعث بد جلوه شدن مبلمان حتی در صورت گرون و شیک بودن آنهاست. اگر شما این موضوع را در نظر نگیرید و بعد از خرید در حین چیدن متوجه مشکل بزرگی که گرفتار آن شده اید می شوید.

مبل هایی که دسته و پشته بزرگی دارند برای فضاهای بزرگ تر و مبلمانی که دسته های کوچکی دارند و در اصطلاح جمع و جورتراند برای فضای کوچیک بسیار مناسب است.

موضوع مهم بعدی که باید به آن توجه کنید انتظار شما از مبل است. اینکه مبلمانی که مد نظر دارید برای اتاق نشیمن مورد استفاده است یا اتاق پذیرایی از مهمان و یا گوشه ای از اتاق کار یا مطالعه. بدیهی است مدل مبلی که قرار است بر روی آن لم بدهید و تلویزیون تماشا کنید با مبلی که برای پذیرایی از مهمانان استفاده می کنید متفاوت است.

در انتخاب سبک و رنگ مبل برای ست کردن با فضای اطراف بسیار با ظرافت عمل کنید. رنگی که برای مبلمان می پسندید باید با رنگ فرش و پرده ای که در آن فضا وجود دارد همخوانی داشته باشد و در تضاد نامناسب قرار نگیرد البته به این معنی نیست که خانه به یک رنگ در بیاید. همچنین سبک مبل انتخابی نیز با سبک پرده و فرش باید همخوانی داشته باشد.

به طور مثال مبل کلاسیک را برای سبک پرده های کلاسیک ومبل سلطنتی را برای سبک پرده و فرش سلطنتی و فاخر در نظر بگیرید.

مبلمان راحتی نمی تواند در فضایی قرار بگیرد که پرده های آن با سبک های سلطنتی تزیین شده و هیچ همخوانی رنگ و طرح ندارند.

آشنایی با سبک های مبل کلاسیک

یکی از شاخصه های رشد تمدن در کشورهای بزرگ خودکفایی در تولیدات است. تولیداتی که دارای درخواست در بازار بوده و بتوان با عرضه به پیشرفت و رشد اقتصاد و فرهنگ جامعه کمک نمود.

مبلمان و دکوراسیون منزل نیز از دسته مواردی است که هر ایرانی اهمیت زیادی برای آن قائل است و سعی در بهترین بودن در این زمینه را دارند.

تولیدی مبل ملایر با اتکا به تولید ملی و عرضه محصول با کیفیت بی نظیر توانسته در صنعت تولید مبل و دکوراسیون منزل بهترین مقام و رضایت مشتری را جلب نماید.

از دیرباز تا کنون علاقه و توجه به سبک مبل کلاسیک در انواع مبلمان(مبل سلطنتی ، مبل راحتی ) که تولید می شده اند بسیار زیاد بوده و توجه بسیاری را به سم خودش جلب نموده است و به صراحت می توان گفت این مبل طرفداران زیادی دارد.

در این پست قصد داریم تا از انواع و سبک های مختلف مبلمان کلاسیک صحبت کنیم تا شما نیز بهتر با آنها آشنا شوید.

ژاکوبی:

سبک ژاکوبی در تولید مبلمان کلاسیک اولین بار در انگلستان شکل گرفت که صندلی بلوطی، پشتی بلند، پایه های منبت کاری شده ظریف و تشکچه ای با مخمل اسپانیایی از ویژگی خای بارز این سبک به شمار می رود.

شکوه و ظرافت فوق العاده به کار رفته در این مبل چشم همگان را به خود خیره می کند.

چینیدل

در تولید این سبک از مبل با تفاوت فاحشی روبرو هستیم. در تولید آن انحصارا به کنده کاری های ظریف تکیه شده و از استفاده از تکنیک منبت کاری کنار گذاشته شد. پایه کروی که در طرح های اولیه بکار رفته بود کنار گذاشته شده و پایه های راست در این سبک به چشم می خورد.

ملکه آن

در تولید مبل کلاسیک در عصر ملکه آن با طرحی جدید همراه بود که سبک های کنده کاری که از گذشته نشات می گرفت کنار گذاشته شد. این سبک از مبلمان کلاسیک اولین نوع در انگلستان بود که در آن ترکیبی از راحتی و زیبایی به چشم می خورد. دسته ها و پشتی مبل متناسب با انحنای بدن طراحی شده بود و روکش های پارچه ای جای کنده کاری ها را گرفت.

دیگر از آن پشتی های مرتفع و مجلل خبری نبود و مبل هایی با پشتی کوتاه تر به وجود آمده بودند.

ویژگی های معرف این سبک از کلاسیک دارای پشتی های تو رفته یا صاف، صندلی با روکش پارچه ای که قابل برداشتن بود.

مدرن

پس از جنگ جهانی دوم طراحان و هنرمندان تولید مبلمان با مطالعه قرار دادن سبک های گذشته توانستند با استفاده از نقطه نظرهای هنری و با کار بر روی چوب های متعدد طرح های زیبایی را خلق کنند که زیبایی و تنوع آنها توجه بسیاری را به خود جلب نموده.

در تولید مبل کلاسیک ،مبل سلطنتی ، مبل راحتی سبک های مختلف و متعددی وجود دارد که مطابق با سلیقه های مختلف طراحی و عرضه شده اند.

مبل ملایر توانسته با تکیه بر عرضه محصولی با کیفیت و رقابت در این عرصه رضایت مشتریان خود را جلب کرده و بیش از پیش پیشرفت نماید.

تفاوت چوب راش و گردو در مبل ملایر

مبل ها می تواند با چوب هایی از جنس مختلف تهیه و تولید شوند که معمولا دارای انواع مختلفی می باشند.

چوب هایی که در تولید مبل کلاسیک و مبل سلطنتی استفاده می شوند دارای دو نوع دسته بندی: چوب نرم و چوب سخت می باشند

چوب نرم: درختانی نظیر راش، کاج، صنوبر، سدر گفته می شود

چوب سخت: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان، ساج، پی کان اطلاق می شود

بسیار واضح است که مبلمان و سرویس چوبی که با چوب هایی از جنس نرم ساخته می شوند به مراتب ارزان تر از چوب های جنس سخت می باشند.

اگر بخواهیم بیشتر راجب این دسته از چوب ها صبحت کنیم باید بگوییم که چوب های سخت به خوبی و آرامی می سوزند و ذغالی بادوام را به جا می گذارد. برگ های این دسته از درختان نیز پهن هستند و برگ آنها اکثرا در پاییز می ریزد. چوب های سخت لزوما محمکتر و مقاوم تر از چوب های نرم نیستند.

در چوب های نرم آتش تولید شده دارای حرارت زیادی است اما عمر کوتاهی خواهند داشت. مدل برگ این درختان به صورت سوزنی می باشد. و معمولا همیشه سبز هستند و در پاییز ریزش برگ ندارند.

اکثر مشتریان خواستار تفاوت بین این دو چوب راش وگردو هستند و اینکه کدام بهتر و با کیفیت تر است.

چوب راش: این چوب که از جنگل های شمال ایران می باشد به دلیل خوش تراش بودن و نرم بودن در تولید مبل کلاسیک ومبل سلطنتی به کار می رود. چوب راش دارای تنه ای بزرگ می باشد که پس از ارسال که کارخانه های مبل سازی با دستگاه های مخصوص به خود در ابعاد مورد نیاز برش می خورد.

این چوب با اینکه در دسته چوب های نرم قرار دارد اما بسیار چوب مقاومی می باشد و استحکام بالایی برخوردار است.

معمولا در صنعت تولید مبل ملایر از این چوب استفاده می شود.

چوب راش به رنگ قرمز ملایم در بازار موجود می باشد البته در رنگ سفید نیز وجود دارند که در زمان ارسال به کارخانه های تولید مبل دارای خیسی و رطوبت است. لذا لازم است تا مدت زمانی در انبار نگه داری شوند تا به طور کامل خشک شده تا قابل استفاده شود.

چوب گردو: از دیرباز تا کنون مناطقی چون کردستان و توسرکان مرکز تولید گردو را در خاورمیانه دارند. این چوب سخت ترین نوع چوب شناخته شده است که به دلیل سخت تراش بودن کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و همینطور ابعاد آن به نسبت چوب راش برگ نیست و کارکردن با آن سخت می باشد.

محصول نهایی از این چوب بسیار زیبا و منبت چشم نوازی دارد ولی چوب چربی میباشد و مدت زمان لازم جهت خشک شدن این چوب به مدت یک سال است تا قابل استفاده شوند.

از این چوب نیز بسیار در تولید مبل کلاسیک و مبل سلطنتی استفاده می شود.

بهتر است در زمان خرید به نوع چوب به کار رفته در مبلمانی که تهیه می کنید دقت کنید تا انتخابی مناسب داشته باشید.

تحقیق از آسمان انصاری

۱۳۹۷/۱/۱۵ ،۱۹:۰۱:۳۴ +۰۰:۰۰
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال