مبلمان اداری ساجیران

۱- ورود کامپیوترهای شخصی به عرصه زندگی بشر و توسعه روزافزون استفاده از این دستاورد در ادارات ومنازل، پرداختن به حوزه جدیدی را در میان تولید کنندگان صنعت مبلمان ایجاب می نمود.اگرچه برخی از تولید کنندگان داخلی مبلمان اداری و خانگی در آن زمان تعداد محدودی از مدلهای میزهای اداری- کامپیوتر را به بازار عرضه می نمودند اما عملا هیچ یک به طور اختصاصی بر روی طراحی و تولید میزهای کامپیوتر متمرکز نبودند.

-۲-بر اساس شناسایی این نیاز جدید، شرکت ساجیران در سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را با تمرکز بر طراحی و تولید میزهای کامپیوتر آغاز نمود .ساختار پروفیلی و محکم میزهای ساجیران با پوشش مقاوم رنگ پودری الکتروستاتیک در کنار استفاده از صفحات نئوپان و  MDF با روکش ملامینه و ارتفاع قابل تنظیم و طراحی ارگونومیک را می توان وجه تمایز محصولات این شرکت در میان محصولات سایر رقبای داخلی و خارجی به حساب آورد.

۳-توجه به استفاده از روشها و ابزارهای نوین مدیریتی توسط مدیران ارشد شرکت موجب رشد سریع و متوازن سازمان گردید . اخذ گواهینامه ISO9001:2000 از شرکت RWTUV در پاییز ۱۳۸۱ در نتیجه بیش از یکسال تلاش مداوم کلیه پرسنل در جهت پیاده سازی و اجرای نظام مدیریت کیفیت تنها به عنوان نمونه ای از نتایج این نگرش قابل ذکر می باشد .

۴-علاوه بر این، طراحی ماژولار این میزها امکان عرضه محصولات را در مدلهای متفاوت و امکانات متنوع فراهم می آورد.شایان ذکر است که نام تجاری “ساجیران” برگرفته از همین ویژگیهای متمایز محصولات عرضه شده و متشکل از حروف اول کلمات سیستم اتصالات جداشونده (ساج+ایران) می باشد.

۵-توجه به فرآیندهای اصلی نظام مدیریت کیفیت در حوزه طراحی و تولید، توسط مدیران ارشد شرکت موجب ارتقای روزافزون کیفیت محصولات و خدمات ارایه شده گردید به نحوی که شرکت، موفق به دریافت تندیس بلورین برترین کیفیت مبلمان اداری در سیزدهمین نمایشگاه مبلمان منزل و اداری HOFEX 2004 گردید.

۶-برنامه توسعه شرکت منجر به افزوده شدن تعداد زیادی محصولات جدید در گروه های میزکامپیوتر، مبلمان اداری ،فایلینگ و پارتیشن پس از نمایشگاه سیزدهم گردید .این توسعه ،اما ، عملیات برنامه ریزی تولید و خدمات پس از فروش شرکت را به شدت ناکارآمد و دشوار نمود ،از اینرو بررسی های تخصصی به منظور یافتن راهکاری موثر جهت رفع این مشکل و تسهیل امور در دستور کار قرارگرفت.تجزیه و تحلیل وضعیت موجود در اولین گامها نشان داد که استفاده از تکنولوژی اطلاعات (IT) می تواند دقت و سرعت عملیات را افزایش داده و در بسیاری از حوزه ها مشکلات پیش آمده را رفع نماید . اما فرآیند پیچیده برنامه ریزی تولید برای کالاهای سفارشی، تعداد بالای اقلام نیم ساخته و محدودیت زمان تحویل محصولات به مشتریان، مواردی بودند که باعث می شدند هیچکدام از ابزارهای موجود در بازار پاسخگوی نیازهای شرکت نباشند . دراین زمان نیاز به تاسیس دپارتمان IT در شرکت به وضوح احساس می شد . با تاسیس این دپارتمان و جذب نیروهای متخصص در این حوزه پروژه ساخت سفارشی یک سیستم ERP (برنامه ریزی جامع منابع سازمانی ) مطابق با نیازهای شرکت با سرمایه گذاری نسبتا زیادی در پاییز ۱۳۸۳ کلید خورد که این سیستم سرانجام در بهار ۱۳۸۶ به طور کامل و در قالب ۱۸ زیر سیستم پیاده سازی و عملیاتی گردید.

۷-برخورداری از چنین سیستم انعطاف پذیر و فراگیری که کلیه فرآیندهای کاری سازمان را پوشش می داد راه را برای برداشتن گامهای بزرگتر هموار می نمود . در چنین شرایطی، و با برخورداری از پشتوانه های قابل اعتماد تولیدی و مدیریتی، اندیشه دستیابی به بازارهای بزرگتر داخلی و همچنین صادرات محصولات به خارج از مرزهای کشور دور از دسترس به نظر نمی رسید. دریافت لوح زرین و تندیس برترین شرکت در رسته مبلمان اداری از اتحادیه صادرکنندگان در HOFEX 2009 موید این قضاوت می باشد.

توجه به بازارهای خارجی نظیر عراق،افغانستان و الجزایر درکنار بازارهای داخلی ، در استراتژی فروش شرکت از یک سو و تقویت زیرساختهای تولیدی و مدیریتی شرکت از سوی دیگر، به انتخاب ساجیران به عنوان شرکت برگزیده با پتانسیل hofex 2010 صادراتی درانجامید.

کلیدهای موفقیت

حساسیت بدون اغماض نسبت به کیفیت محصول نهایی :

به منظور تضمین کیفیت محصول نهایی لازم است تمام عوامل موثر در کیفیت محصول، در کلیه مراحل ( طراحی ، ساخت ، تحویل و خدمات پس از فروش) تحت کنترل باشد . بدین منظور در هر یک از حوزه های فوق الذکر اقدامات زیر را در دستورکار داریم:

طراحی: استفاده از پرسنل خلاق و خوش سلیقه در فرآیند طراحی، بکارگیری ابزارهای طراحی مدرن و توجه به رعایت اصول ارگونومیک در طراحی محصول

ساخت: استفاده از پرسنل خوش فکر و دقیق در فرآیند تولید، استفاده از ابزارهای مدرن تولیدی (ماشین آلات اتوماتیک ،NC و CNC) که قابلیت اجرای دقیق طرحهای تهیه شده و دستیابی به سطح کیفی مورد نظر را داشته باشند، استفاده از تکنولوژی اطلاعات (سیستم برنامه ریزی جامع منابع سازمانی ERP ) به منظور کنترل خطاهای کنترلی و نظارتی و تقویت دپارتمان کنترل کیفیت و اطمینان از کنترل موشکافانه اقلام ورودی،نیم ساخته ،حین فرآیند و محصولات نهایی

تحویل و خدمات پس از فروش: نظر به ابعاد محصولات در این صنعت، رویکرد تولید ماژولار با قابلیت مونتاژ در محل مشتری به جهت امکان حمل آسان و کم هزینه همواره مورد توجه اکثر تولید کنندگان این حوزه بوده است .در این رویکرد بسته بندی به نحوی که  کیفیت محصول در خلال فرآیند حمل و تحویل آسیب نبیند از اهمیت ویژه ای برخوردار است که همواره مد نظر ما بوده و هست. کنترل تعدادی اقلام موجود در هر بسته به صورت دقیق و بر اساس اطلاعات دریافت شده از سیستم اطلاعاتی مکانیزه موجود صورت می پذیرد. به منظور کسب رضایت هرچه بیشتر مشتریان علاوه بر نظارت بر کلیه مراحل پیش از تحویل، محصولات تحویل شده تحت پوشش گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند. سیستم اطلاعاتی شرکت امکان ردیابی اقلام و اجزا به کاررفته در هر محصول را به سادگی دراختیار دپارتمان خدمات پس از فروش قرارمی دهد.

تحقیق از عرفان عسکری بیاضی

۱۳۹۷/۲/۸ ،۲۳:۵۴:۰۰ +۰۰:۰۰
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال