لوازم منزل را از ضایعات سرامیک تولید می‌کنیم!

هدف استودیو چینی Bentu این بود که میزان زباله تولید شده توسط صنعت سرامیک را به حداقل برساند، بنابرین شروع به استفاده از ضایعات آن‌ها در طراحی مبلمان کرد. مجموعه طراحی شده توسط این گروه شامل میز‌های عسلی و نیمکت بوده که از ترکیب بتن و قطعات سرامیک ساخته شده‌اند. در این محصولات به جای خرد کردن کامل قطعات سرامیک، به همان شکل اولیه استفاده شده تا قطعات در سطح محصول نهایی نمایان باشد.

کارخانه Chaozhou که بزرگترین تولید کننده لوازم سرامیکی در دنیا بوده، حدود ۷۰ درصد از کالا‌های سرامیکی روزمره جهان را تولید می‌کند. هر چند که با افزایش تقاضای لوازم سرامیکی به طور روزمره، فرصت‌های شغلی جدید نیز شکل می‌گرفت اما همچنین میزان زباله تولید شده نیز افزایش پیدا می‌کرد.دفتر Bentu  با توجه به همین موضوع بود که شکل گرفت، با این دیدگاه که می‌توان چه ارزشی در زباله‌های این صنعت پیدا کرد.

نامی که این استودیو برای خود انتخاب کرده است به معنی ” خلق محلی ” بوده و معنی آن  درک مواد ‌خام محلی و خلق با استفاده از همان مواد می‌باشد.

این استودیو در مصاحبه‌های خود بیان کرد که حتی کثیفی نیز می‌تواند به اندازه الماس ارزشمند باشد اگر با همان پشتکار با آن برخورد شود.

۱۳۹۷/۸/۱۴ ،۰۱:۵۳:۴۱ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , , , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال