شومینه آوالون

امروزه نحوه و شرایط استفاده از شومینه به طور محسوسی با نحوه و شرایط استفاده آن در زمانهای گذشته متفاوت تر شده است. پیشینیان ما با استفاده از هنر خود، شومینه هایی از گل و یا گچ می ساختند و در درون دیوار خانه ها تعبیه می کردند و برای گرم کردن و روشنایی و همچنین برای آشپزی و پخت و پز از آن استفاده می نمودند و سوخت آن نیز چوب و شاخه خشک درختان بود. اما امروزه شومینه ها اغلب به عنوان یک عنصر تزئینی و نقطه توجه در دکوراسیون داخلی و محل گپ و گفتگو های جمعی به کار می رود که یک حالت زیبا و آرامش بخش را با نور و رقص شعله آتش ایجاد می کند.در مدلهای سنتی و در خانه های قدیمی ذغال سنگ یا چوب به صورت رو باز برای ایجاد گرما سوزانده می شد. اما این روش در مقایسه با وسایل گرمایشی امروزی از بازده پایینی برخوردار بود، بنابراین امروزه استفاده از آن به عنوان یک منبع گرمایشی اولیه، کاهش یافته است.لازم به ذکر است که تمامی سوختهای قابل اشتعال همانند زغال سنگ، چوب، نفت و گاز نیاز به تمهیداتی داشتند تا گازهای حاصل از احتراق و اشتعال به هوای خارج از شومینه منتقل شود. علاوه بر جنبه زیبایی و دکوراتیوی، شومینه های سنتی نیاز به شرایط ساختاری و ایمنی مهمی داشتند. اینگونه شومینه ها باید طوری طراحی می شدند که بتوانند دود و سایر آلاینده ها را براحتی به محیط بیرون هدایت کنند. علاقه های ویژه طراحان فضاهای داخلی در ارتباط با شومینه های سنتی، توجه به ابعاد و مقیاس شومینه، پرداخت دیوار اطراف شومینه، طراحی قطعات و کف شومینه و آراستن لوازم فرعی شومینه بود.امروزه با ورود و پیشرفت علم و تکنولوژی، شومینه های سنتی و کلاسیک قدیمی، دیگر جایگاهی برای خودنمایی در منازل ندارند و به جای آن شومینه های نسل جدید از جمله شومینه های الکلی، شومینه های تبخیری و شومینه های برقی جدیدترین و مبتکرانه ترین سیستم های نمایشی و گرمایشی هستند که در زمستانها علاوه بر گرمابخشی به محفل خانه ها، در تابستانها نیز قابل استفاده می باشند و جالب است بدانیم که روز به روز به استفاده کنندگان از این شومینه های نسل جدید و شومینه های مدرن افزوده شده و طرفداران زیادی در بین دوستداران هنر معماری و دکوراسیون داخلی پیدا کرده است. این قابلیت ها، شومینه های برقی و سایر شومینه های نسل جدید را از اجزاء لاینفک دکوراسیون داخلی منازل نموده است. شومینه های نسل جدید قادر هستند گرما تولید کنند، جلوه های آتش و دود مصنوعی نیز دارند که مستقل از سیستم گرمایشی آن کار می کنند. برای ایجاد جلوه های آتش و دود هم از LED های RGB استفاده می کنند، یعنی انتخاب رنگ دلخواه برای شومینه. از مزیت های مهم دیگر شومینه های برقی این است که شما می توانید شومینه برقی مدرن و کلاسیک را در تابستانها نیز روشن کنید و فقط از شعله آتش آن خیره کننده و بسیار واقعی به نظر می رسد لذت ببرید، شدت شعله و ارتفاع آن و همچنین رنگ شعله به دلخواه شما و با کنترل از راه دور و حتی از طریق سیستم های هوشمند از قبیل تلفن های همراه هوشمند و تبلت کاملاً قابل کنترل و تنظیم هستند.

انواع شومینه های آوالون:

شومینه های برقی:

 1. شومینه برقی شیشه ای
 2. شومینه برقی دیواری چوبی
 3. شومینه برقی پرتابل
 4. شومینه برقی با فریم سنگی
 5. شومینه برقی با قریم چوبی

                              

شومینه های گازی:

 1. شومینه گازی مدرن
 2. شومینه گازی فن دار

شومینه های بیواتانول:

 1. شومینه بیواتانول پریمیوم
 2. -شومینه بیواتانول دکوراتیو
 3. شومینه بیواتانول فضای باز
 4. شومینه بیواتانول استاندارد
 5. شومینه بیواتانول پایه

               

شومینه های تبخیری:

 1. شومینه بخاردار دیواری
 2. شومینه بخاردار پرتابل

نسل جدید شومینه ها:

با ورود تکنولوژی جدید و حرکت جامعه جهانی به سوی سوخت پاک، نسل جدید شومینه ها برای تحقق بخشیدن و همسو شدن با شعارهای جامعه جهانی، طراحی، تولید و به جهانیان عرضه شد.

شومینه های اتانولی:

شومینه اتانولی یا همان شومینه الکلی از سری شومینه های رومیزی و شومینه مدرن می باشد که می تواند علاوه بر نصب فروشگاه روی میز دلخواه شما نیز قرار داده شود. سوخت شومینه اتانولی، پیواتانول (سوخت سبز) می باشد که بعنوان سوخت پاک شناخته شده است. شومینه الکلی (شومینه اتانولی) دوده و خاکستر تولید نمی کند، در خانه ای که از شومینه اتانولی استفاده می شود هیچ بوی نامطبوع و گاز سمی که باعث کسالت و سردرد شود، حس نمی شود و می توانید از هوای مطبوع و پاک اینگونه شومینه ها لذت ببرید.

راندمان و بازده حرارتی در شومینه اتانولی به سه عامل بستگی دارد:

۱- مدل شومینه: مدلهای گوناگون شومینه اتانولی اعم از سایز و یا طرح، بازده حرارتی متفاوتی دارند، برخی از شومینه های اتانولی که شعله بزرگتری نسبت به سایر مدلها دارند، راندمان و بازده حرارتی بالایی نیز دارند.

۲- کیفیت اتانول سوختی: یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر بازده گرمایشی شومینه های الکلی (شومینه های اتانولی) کیفیت اتانول مصرفی می باشد. بنابراین این نکته حائز اهمیت است که بایستی از اتانول های مخصوص اینگونه شومینه ها که دارای درجه خلوص بالایی هستند استفاده نمائید. تا هم از حرارت بیشتری بهره مند شده و هم از امنیت و ایمنی سوخت آن مطمئن باشید.

۳- بزرگی شعله: عامل بعدی که در توان حرارتی و گرمایشی شومینه اتانولی (شومینه الکلی) موثر است، اندازه یا بزرگی شومینه و یا به اصطلاح شعله آن است که هرچه شعله و یا شومینه بزرگتر باشد توان گرمایشی آن نیز بیشتر خواهد بود.

شومینه اتانولی یا همان شومینه الکلی بر خلاف شومینه های سنتی گازسوز یا هیزم سوز، نیاز به تعبیه دودکش یا لوله کشی گاز ندارند، در اثر سوختن، خاکستر، دوده و یا گازهای سمی تولید نمی کنند. ولی لازم به یادآوری است که در شومینه های الکلی نیز که با سوختن واقعی همراه است، مقداری از اکسیژن اتاق و لو بسیار کم مصرف می شود و بنابراین نباید تمامی محل های ورود و خروج هوای خانه بطور کامل ایزوله یا بسته شده باشد و لازم است هوا در داخل اتاق جریان داشته باشد.

شومینه های تبخیری:

شومینه های تبخیری از سری شومینه های نسل جدید با سوخت برق یا الکتریک است. این شومینه ها قابلیت نصب روی دیوار با دیزاین های متفاوت را دارند، و یا بصورت یک شومینه پرتابل (شومینه قابل حمل) نیز می باشند که می توانید از آن بعنوان یک شومینه رومیزی و شومینه مدرن نیز استفاده نمائید. این شومینه را همانند یکی از اشیاء قابل حمل خانه می توانید براحتی در مکان مورد نظر قرار داده و از آن استفاده نمائید. در بستر این شومینه، هیزمهای مصنوعی از جنس کامپوزیت تعبیه شده و داخل جعبه فلزی آن، محلی برای ذخیره و نگهداری آب تعبیه شده است. شومینه تبخیری (شومینه بخاردار) بر پایه فناوری اولتراسونیک پایه ریزی شده که مولکولهای آب را بصورت بخار و اثر دود در می آورد، و بواسطه نور لامپ داخل آن مولکوهای بخار شده آب بصورت شعله های آتش و بصورت شعله سرد نمایان می شود، طوریکه با سوختن چوب واقعی اشتباه گرفته می شود و ظاهری خیره کننده دارد، این شومینه بواسطه برد الکترونیکی داخل آن قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارا می باشد.
شومینه بخار دار (شومینه تبخیری) شعله ای کاملاً سرد دارد و اگر دست خود را نیز داخل آن قرار دهید، هیچ آسیبی به دستان شما وارد نخواهد شد. البته گرمایش نیز در این شومینه فراهم می باشد که با استفاده از هیتر المنت و سیستم برق کار می کند. در این شومینه جلوه های آتش و دود مصنوعی آن مستقل از سیستم گرمایشی آن عمل می کنند.

شومینه های برقی:

شومینه برقی جدیدترین و خلاقانه ترین شومینه های موجود در بازار هستند. شما هنگام نصب یک شومینه سنتی انتخابی ندارید و لازم است برای تعبیه اینگونه شومینه ها فضای از پیش تعیین شده ای فراهم کنید. شومینه های برقی برای کمک به گرم و دنج نمودن اتاقتان، با طراحی مدرن و کلاسیک و عملکرد سطح بالا بصورت یک شومینه فروشگاه و یا شومینه زمینی و همچنین بعنوان یک شومینه پرتابل (شومینه قابل حمل) و شومینه مدرن نیز قابلیت استفاده دارند. شومینه برقی علاوه بر بازده بالا و بدون آلاینده بودن در فضای داخلی خانه ها نیز صرفه جویی می نماید. این موارد و بسیاری از موارد دیگر نظیر امنیت و سوخت پاک مزیت های عمده استفاده از شومینه برقی نسبت به شومینه گازی و شومینه هیزمی و سایر شومینه هاست.

مبنای کار شومینه برقی ایجاد گرمایش از طریق سیستم الکتریکی یا برق است، یعنی فرآیند تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی است. شومینه برقی برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی از یک هیتر برقی استفاده می کند، عبور جریان برق از داخل هیتر شومینه سبب تولید گرما می شود. برای افزایش بازده و راندمان شومینه برقی و گرمایش از طریق هیتر، از سیستم کانوکشن (فن یا پروانه بادبزن) بهره گرفته شده است. یعنی گرمایش حاصل از هیتر برقی شومینه توسط یک دستگاه فن طولی (پروانه بادبزن) به داخل محیط انتقال می یابد، بعبارت دیگر شومینه هوشمند برقی فرآیند جابجایی هوا (همرفت) را با استفاده از یک فن طولی بهبود می بخشد و بدین ترتیب سرعت انتقال گرما از شومینه مدرن برقی به محیط افزایش می یابد. این عملکرد شومینه برقی باعث بازدهی بالای آن و مزیت عمده آن شده است.
در شومینه هیزمی اگرچه سوختن چوب لذت بخش است، لکن با در نظر گرفتن آلایندگی زیست محیطی شومینه گازی و شومینه هیزم سوز و نگرانی ها و دغدغه های ناشی از آنها، شاید برای شما نیز استفاده از اینگونه شومینه ها چندان معقولانه به نظر نرسد. بنابراین لازم است بدانیم در شومینه های برقی از نوع شومینه فروشگاه، شومینه مدرن و یا شومینه قابل حمل، جلوه های بصری آتش نادیده گرفته نشده است، بلکه در بستر این شومینه ها هیزمهایی از جنس کامپوزیت همانند هیزم های واقعی بصورت شاخه های درخت تعبیه شده و داخل آن لامپ هایی از نوع RGB LED تعبیه شده که نمایش شعله آتش بصورت تصادفی و با نورپردازی زیبا و انتخاب رنگ دلخواه ایجاد می گردد.

شومینه های برقی هیچگونه آلایندگی نداشته و سوخت کاملاً پاک دارند و در عین حال آن حس گرمی و نشاط را نیز در بین خانواده ها و دوستان حفظ نموده اند. نصب و راه اندازی شومینه برقی نیز بسیار آسان است، شما از همان سیستم سیم کشی استاندارد خانه خود بدون نیاز به اجرای سیم کشی خاص، استفاده می کنید. فقط کافی است شومینه را در نزدیکی یک پریز برق قرار داده و دو شاخه را به آن متصل نمائید.

خرید شومینه برقی به دلایل ذیل می تواند مناسبت ترین انتخاب برای تکمیل دکوراسیون داخلی منازل شما باشد:

۱- کیفیت هوا و سوخت پاک (بدون نیاز به هیزم و گاز و یا استفاده از سایر سوختهای فسیلی)

۲- امنیت و ایمنی بالا (عدم مصرف اکسیژن محیط، بدون دوده، خاکستر و گازهای سمی)

۳- توان حرارتی بسیار خوب و راندمان بالا (بدلیل برخورداری از سیستم گرمایشی کانوکشن (همرفت)

۴- نصب و استفاده راحت و آسان (بدون نیاز به نصب دودکش و لوله کشی گاز)

۵- عدم وجود آلاینده ها و گازهای گلخانه ای (بدلیل استفاده از سوخت پاک برق و تکنولوژی ال ای دی)

۶- تنوع در سایز و طرح (بدلیل انعطاف پذیری و انتخاب نامحدود از طرحهای فانتزی)

۷- حرارت مکمل و بی صدا (بدلیل استفاده از هیتر برقی بهمراه سیستم کانوکشن)

۸- بستر آتش (بدلیل قابلیت انعطاف پذیری و جایگزینی طرحهای متنوع هیزم در بستر آتش)

چرا شومینه برقی؟

بدون نیاز به هیزم و گاز:
برای کنترل حرارت یک شومینه برقی دیگر نیازی به تهیه هیزم نمی باشید، سوختن چوب در شومینه امری است که موجب کثیف کاری شده و همچنین انبار و نگهداری هیزم نیز در منزل سخت و دشوار می باشد. همچنین در شومنیه های گازی نیز می بایست هزینه زیادی بابت لوله کشی گاز و تعبیه دودکش متحمل شوید و مهم اینکه هر دو موجب آلودگی و مصرف اکسیژن خانه شما می شوند. بنابراین بر خلاف شومینه های گازی و هیزمی، شومینه های برقی با نمایش آتش کلاسیک و تأمین گرمایش مطلوب خانه شما هرگونه کربن مونوکسید، کربن دی اکسید، متان، فرمالدئید، نیتریک اکساید، بخارآب، اکسید نیتروژن، هیدروکربن و سایر آلاینده ها را حذف کرده، به این معنی که انتشار هرگونه آلودگی داخلی یا خارجی آن صفر است. با داشتن شومینه های برقی زمان بیشتری را در کنار شومینه خود در کمال آرامش و امنیت دارید.

امنیت بالا:
دلایل متعددی وجود دارد که انواع شومینه برقی اعم از شومینه کلاسیک و شومینه مدرن بعنوان یکی از عناصر کلیدی تزئینات داخلی بحساب آید. اولین دلیل انتخاب از انواع شومینه برقی بعنوان سیستم گرمایشی امنیت و پاکیزگی آن است، طراحان و مهندسین شومینه برقی نهایت سعی و تلاش خود را بکار برده اند تا از تولید محصولات با بالاترین کیفیت، بیشترین بازدهی و حداکثر استانداردهای ایمنی ممکن در طراحی محصولات اطمینان حاصل نمایند. به لحاظ رعایت کلیه استانداردهای بین المللی در شومینه های برقی شما بدون نگرانی زندگی کنید، با آرامش خاطر بخوابید و دیگر نگران خطرات گاز گرفتگی شومینه های سنتی نباشید. همچنین بعلت وجود سیستم های تایمر قطع کننده اتوماتیک خطر آتش سوزی ناشی از حرارت بیش از حد لوازم الکتریکی کاهش یافته است. شومینه های برقی در شرایط استاندارد حرارت و گرمای کافی برای یک اتاق ۴۰ مترمربع را تولید می کنند که بعلت سیستم خنک کنندگی در حالت کار خنک باقی می مانند. با وجود این حالت از خطرات صدمات سوختگی نیز کاسته شده است. پس اگر خواهان شومینه ای زیبا و بی نظیر هستید و امنیت نیز برای شما حائز اهمیت است ما به شما استفاده از شومینه های برقی را توصیه می کنیم.

استفاده راحت و آسان:
با داشتن یک شومینه هیزمی یا گازی زمانی که بخواهید مدل آن را تغییر دهید با سختی زیادی مواجه می شوید، در حالیکه شومینه های برقی به راحتی و تنها به یک خروجی برقی استاندارد نصب می شوند، نصب راحت و حمل آسان شومینه های برقی همانند یک اثر هنری، این امکان را برای شما فراهم می کند تا شما بتوانید آنها را به راحتی به مکان مناسب موردنظر جابجا کنید، طرحهای سنتی هیچوقت به این راحتی نبوده اند، همواره بنایی و سنگ تراشی در شومینه های سنتی هزینه و فضای خانه شما را به هدر می دهند، در حالیکه شومینه های برقی به راحتی اتاق را به یک فضای دنج و راحت تبدیل می کنند. بر روی هر سطحی قابل نصب می باشند و نیاز به هیچگونه دریچه و دودکش ندارند و به راحتی نصب می شوند. برای استفاده از شومینه های برقی کافی است آنها را به برق بزنید، کنار بنشینید و در نهایت آرامش از حس واقعی سوختن چوب لذت ببرید.

کیفیت هوا (سوخت پاک):
شومینه های امروزی کم کم در حال جدا شدن از سبک و سیاق شومینه های قدیمی هستند و با پیشرفت علم و تکنولوژی وارد عرصه جدیدی از فناوری شده اند و در راستای حرکت جهانی به سوی سوخت پاک و دوستدار محیط زیست، نحوه کار و تولید گرمایش آن نیز متفاوت تر شده است.شومینه های سنتی بواسطه استفاده از سوخت های فسیلی از قبیل گاز و چوب، معایب زیست محیطی و آلایندگی فراوانی به همراه داشته و همواره دود و آلودگی به محیط انتقال داده و اکسیژن هوای خانه شما را به هدر می دادند، لکن تکنولوژی نوین، شومینه های الکتریکی یا همان شومینه های برقی را کم کم جایگزین شومینه های سنتی و شومینه های قدیمی با سوخت های فسیلی گاز یا چوب نموده و با این ابداع هرگونه دغدغه، نگرانی و استرس در این زمینه را مرتفع ساخته است.شما می توانید شومینه های سنتی گازی و هیزمی و شومینه الکلی را کنار گذاشته و دکوراسیون داخلی خانه خود را با شومینه های برقی تکمیل نمائید و در عین حال باعث حفظ لطافت هوای خانه و موجبات زندگی شاداب و سالم را فراهم آورید و حس گرمی و نشاط را نیز در بین خانواده ها و دوستان خود حفظ نمائید.پس شومینه های قدیمی و سنتی خود را با شومینه های برقی مدرن به روز کنید، چرا که این شومینه ها شعله های تصادفی تولید کرده و تجربه یک نمایش آتش معتبر را به شما ارائه می دهند.

صرفه جویی در هزینه انرژی:
پول خود را هدر ندهید، با داشتن یک شومینه برقی از گرمایش محیط به راحتی استفاده کنید، تنها اتاقی که در آن هستید گرم کنید و با جلوگیری از گرم کردن اتاقهایی که کمتر از آن استفاده می کنید انرژی و پول خود را به هدر ندهید. زمانیکه شومینه های گازی و هیزمی روشن هستند علاوه بر اینکه اثر مخربی دارند، حرارت زیادی را به خارج از خانه منتقل می کنند. شومینه های برقی نیاز به استفاده و مصرف هیزم یا سوخت فسیلی ندارند و با تبدیل تمام الکتریسیته به حرارت، انرژی مفید %۱۰۰ دارند. شومینه های برقی برای آن دسته از مشتریان که نمی خواهند انرژی و گرمایش تولیدی را هدر دهند و یا عده ای که فقط به زیبایی چشم نواز و آرام بخش شعله توجه دارند و نمی خواهند هزینه ای بابت گرمایش بپردازند گزینه ایده آلی می باشد. با شومینه های برقی زیبایی شعله آتش را برای چهار فصل خواهید داشت. یعنی شومینه های برقی با صرفه جویی در انرژی و راندمان بالا فقط دوستدار محیط زیست نیستند! بلکه برای جیب شما نیز مفید هستند

راندمان (بازده) بالا:
اساس کار شومینه های برقی آوالون ایجاد گرمایش از طریق سیستم الکتریکی است، یعنی فرآیند تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی است. شومینه های برقی برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی از یک هیتر برقی استفاده می کنند، عبور جریان برق از داخل مقاومت الکتریکی هیتر شومینه سبب تولید گرما می شود.لکن برای بهبود این امر تمامی شومینه های برقی با فن و هیتر قدرتمند طراحی شده اند تا اتاقهایی را که شما بیشترین اوقات خود را در آن سپری می کنید با استفاده از سیستم کانوکشن گرم نگه دارید.
اجرای سیستم کانوکشن در شومینه های برقی با استفاده از یک سیستم قوی بادبزن ارتقاء یافته است، بخاطر وجود سیستم دمنده هوا در شومینه برقی (معمولاً با دبی هوای ۱۳۰ مترمکعب در ساعت)، هوای گرم در محیط خانه دائماً در حال چرخش بوده و کل محیط خانه با سیستم همرفت (کانوکشن) بطور یکنواخت گرم می شود.
در تکنولوژی های اخیر شعله های نمایشی شومینه های برقی، برای بازده و راندمان بالا از لامپهای LED استفاده می شود، لامپهای LED بدون داشتن جیوه به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کنند و با مصرف انرژی خیلی کم اثر شعله چندین برابر نیز دارند. در زمان استفاده از آن هزینه کمتری را خرج خواهید کرد. بنابراین، این عملکردها راندمان گرمایشی و حرارتی و نمایشی شومینه برقی را فوق العاده افزایش داده و بازده را در شومینه های برقی تقریباً ۱۰۰% نموده است.

سبک و محیط:
شومینه های برقی در مدلهای کلاسیک و مدرن فراهم بوده و پیشرفت الکتریکی این شومینه ها یک سبک طراحی با سادگی مدرن و عملکرد سطح بالا را ارائه می دهد و پاسخگوی سبکهای مختلف و سلیقه های زیبای شماست. شما می توانید نمونه ای که با محیط و دکوراسیون داخلی خانه شما مناسب می باشد را انتخاب و سبک شخصی خودتان را پیاده کنید و مطمئن باشید با انتخاب شومینه های برقی به خانه خود هم گرما و هم شخصیت می دهید.
شومینه های برقی می توانند با حرارت یا بدون حرارت کار کنند که در این حالت شما این اجازه را دارید تا از یک نمایش ملایم آتش در طی تمام فصول سال استفاده کنید. بنابراین با داشتن شومینه های برقی گرمی و ظرافت را در هریک از اتاقهای خود تجربه کنی

۱۳۹۷/۴/۲۵ ،۰۱:۲۰:۰۳ +۰۰:۰۰ برچسب ها: |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال