شرکت شیشه ونوس

مقدمه

شیشه با اشکال و رنگ‌های گوناگون همراه دیرینه ماست و نقش آن به مثابه جزئی کلیدی در معماری مدرن، چشمگیر و غیرقابل انکار است. شیشه حافظ ما، بخشنده نور، روشنایی و زیبایی است. در این مختصر شما‌‌‌‌‌ را با محصولات ونوس شیشه به عنوان پیشرفته ترین و بزرگترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی در ایران آشنا می‌کنم.

معرفی شرکت ونوس شیشه

شرکت تولیدی ونوس شیشه در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید پیشرفته ترین شیشه های ساختمانی و خودرویی آغاز نمود. این مجموعه با بهره گیری از مدرن ترین ماشین آلات و تجهیزات اروپایی و تیمی متخصص و توانا، یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه های ساختمانی و خودرویی در ایران و منطقه خاورمیانه محسوب می‌گردد.

شیشه های صدها پروژه بزرگ کشوری توسط ونوس شیشه تامین گردیده است که به پاره ای از آنها می‌توان اشاره نمود:

  • برج میلاد
  • باغ کتاب تهران
  • باغ موزه دفاع مقدس
  • پردیس سینما گالری ملت
  • و…

انواع شیشه‌های تولید شده توسط ونوس شیشه

شیشه های دوجداره با ضریب تبادل حرارتی پایین V- Cool

ایده ساختمانی با پنجره های بزرگ که نور و زیبایی اطراف را به داخل ساختمان آورد، برای بسیاری از مردم و معماران ایده‌های جذاب و مطلوب است. بزرگترین مانع در برابر تحقق این ایده، گرم شدن بیش از حد فضای داخل در تابستان و سرد شدن بیش از حد در زمستان است که می‌تواند هزینه سنگین مصرف انرژی و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی را به ساختمان تحمیل نماید. راه حل عملی اجرای این ایده‌‌، استفاده از برند V-Cool شرکت ونوس شیشه است.

V-Cool شیشه دوجداره‌ای با بهره وری بالای انرژی است. تنوع زیاد برند V-Cool این امکان را برای معماران به وجود می‌آورد که مقدار نور ورودی به ساختمان را هم زمان با مقدار انرژی خورشیدی جذب شده توسط شیشه کنترل کنند تا به دما و نور مطلوب در ساختمان دست یابند.

شیشه مقاوم در برابر سرقت و زلزله V- Guard)) و شیشه ضد گلوله و ایمن در برابر انفجار V- Guard+

V-Guard و V-Guard+ خانواده شیشه های ضد سرقت، ضد گلوله و مقاوم در برابر انفجار شرکت ونوس شیشه، تنها شیشه های ایمنی و امنیتی تولید شده در ایران هستند که از جانب آزمایشگاه‌های معتبر بین المللی مورد تایید قرار گرفته‌اند.

V-Guard گزینه ای ایده آل و اقتصادی جهت جلوگیری از سرقت است و برای مصارف مسکونی، مسیر های دزد رو و ویترین مراکز تجاری توصیه می‌شود. این برند جایگزین مناسبی برای سایر روش های ایمن سازی ساختمان نظیر حفاظ و نرده می‌باشد و با استفاده از آن می‌توان بطور همزمان هم از نماهایی زیباتر و فضاهایی دلبازتر لذت برد و هم از بابت امنیت نگران نبود.

خانواده شیشه های V-Guard+ جهت پاسخگویی به نیاز بازار ایران به شیشه های ضدگلوله تولید می‌شوند. این برند با تنوع زیاد جهت مقاوم سازی در برابر انواع گلوله با کالیبرها و اسلحه های گوناگون طراحی شده است.

شیشه دکوراتیو V- Art

استفاده از شیشه در نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی در دهه های اخیر بسیار مورد توجه طراحان و معماران قرارگرفته است. زیبائی، سبکی، تنوع، نصب آسان و امکان ایجاد طرح های خاص و بدیع، تقاضا برای استفاده از شیشه های دکوراتیو را افزایش چشمگیر داده است.

مجموعه ونوس شیشه با توجه به خلا تولید و تامین این نوع شیشه در داخل کشور، تلاش در زمینه فرآوری شیشه های دکوراتیو را آغاز نمود و این خانواده از محصولات خود را تحت نام تجاری V-Art عرضه می‌نماید.

برند V -Art مجموعه متنوعی از شیشه های تزئینی است که در انواع طرح‌ها و رنگها با روش های مختلفی تولید می شود. از این برند بسته به نوع، طرح و رنگ آن در قسمت های مختلف ساختمان می‌توان استفاده نمود.

شیشه های چاپ دیجیتال

با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات روز دنیا و با پخت سرامیکی شیشه های چاپ دیجیتال تولید می‌شوند. پیاده سازی انواع طرح‌ها و رنگ ها با بالاترین کیفیت و بیشترین ماندگاری امکان خلق ایده‌های متنوع معماری را فراهم می آورد. همچنین قابلیت اجرای فرآیندهای گوناگون تولیدی بر روی این نوع شیشه استفاده از آن را در نمای ساختمان، دیوار، کف، سقف و انواع پارتیشن میسر می‌سازد. پیاده سازی انواع طرح های الهام گرفته از طبیعت مانند طرح سنگ، مرمر، گرانیت و چوب بر روی شیشه، از صدمه به منابع طبیعی جلوگیری و هزینه های گزاف تولید و استفاده از این مصالح را حذف می نماید.

شیشه فوتولمینیت

فوتولمینیت کردن شیشه به معنی لمینیت کردن یک طرح گرافیکی درون شیشه است. در اجرای این روش می‌توان از پارچه، طلق یا چاپ مستقیم شیشه بهره برد. در لمینیت پارچه، پارچۀ دلخواه بین دو شیشه قرار گرفته و به طور دائم لمینیت می‌شود. در لمینیت با طلق، طرح مورد نظر به صورت دیجیتال روی طلق مخصوص چاپ و طلق چاپدار بین دو شیشه، لمینیت می‌شود. در روش چاپ مستقیم، چاپ دیجیتال مستقیما روی شیشه انجام شده و سپس لایۀ شیشه چاپدار با یک لایۀ دیگر شیشه لمینیت می‌گردد.

شیشه لمینیت رنگی

در شرکت ونوس شیشه، شیشه های لمینیت رنگی با استفاده از طلق های PVB رنگی تولید شده توسط شرکت های معتبر اروپایی، ساخته می‌شوند. این شیشه ها علاوه بر دارا بودن کلیه خواص شیشه های لمینیت، نظیر مقاومت در برابر زلزله و سرقت، جلوگیری از نفوذ اشعۀ UV و کاهش آلودگی صوتی، در طیف گسترده ای از رنگ ها نیز قابل تولید هستند.

شیشه های لمینیت رنگی می توانند کاملا شفاف، مات یا کاملا غیرشفاف باشند. موارد کاربرد این شیشه ها هم در نمای ساختمان و هم در داخل ساختمان جهت مصارف دکوراتیو می‌باشد.

شیشه چاپ دار یا اسپندرال(Spandrel)

شیشه اسپندرال با انجام پخت مرکب سرامیکی بر روی شیشه در انواع رنگ ها تولید می‌شود. چاپ سرامیکی این شیشه ها غیرشفاف است و فضای پشت آن قابل رویت نمی باشد. شیشه اسپندرال به صورت تک جداره، دوجداره و یا در ساختار شیشه لمینیت می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 شیشه مات یا  Matelux

شیشه های Matelux که توسط شرکت بلژیکی AGC تولید و در شرکت ونوس شیشه فرآوری می شوند، به شیشه های فلوتی اطلاق می گردد که یک سطح آن با کیفیت بسیار بالا Acid-Etched  می شود. این فرایند موجب مات شدن سطح شیشه شده و با توجه به کاربرد نهایی می توان از آن جهت پوشش کف، دیوار، پارتیشن و یا نرده شیشه ای استفاده نمود.

شیشه رنگی Lacobel و  Matelac

شیشه های رنگی Lacobel و Matelac محصولات شیشه رنگی کمپانی AGC بلژیک هستند که توسط شرکت ونوس شیشه فرآوری و آماده استفاده برای مشتری می شوند. شیشه های Lacobel در ۲۵ رنگ استاندارد تولید می شوند و شرکت ونوس شیشه امکان تامین تمامی این محصولات را داراست. درخشندگی و یکنواختی رنگ شیشه های Lacobel آنها را به محصولاتی ایده آل جهت استفاده در داخل ساختمان و امور دکوراتیو تبدیل کرده است. شیشه های Matelac  در ۱۲ رنگ استاندارد و با ایجاد پوشش رنگی بر روی شیشه های Acid-Etched تولید می شوند. تلفیق حالت شیشه های رنگی و مات، این محصولات را به گزینه ای خاص جهت پوشش دیوارها، ساخت کابینت و قفسه و سایر امور دکوراتیو مبدل ساخته است.

شیشه سند بلاست(Sand Blast)  

شیشه های سندبلاست با لایه برداری از روی سطح شیشه به وسیلۀ اسپری شن نرم تولید می‌شوند. لایه برداری از روی شیشه موجب مات شدن شیشه می شود.

شیشه طرح شکسته

مقاومت بالای این شیشه در تضاد جالبی با ظاهر شکسته آن است. درجه ایمنی این نوع شیشه در حدی است که می توان به عنوان کف و پله از آن استفاده نمود . ظاهر شکسته شیشه زیبائی خاصی به آن بخشیده است و در تزئینات داخلی ساختمان نیز می توان از شیشه طرح شکسته استفاده نمود.

شیشه هوشمند V- Smart

شیشه های V-Smart یا هوشمند عبارتند از یک شیشه لمینیت که به طور دلخواه مات یا شفاف می‌شود. طلق خاصی که در ساختار این شیشه ها به کار رفته است سبب می‌شود با عبور جریان الکتریسیته شیشه به حالت شفاف در آید و با قطع آن مات شود.

کاربرد:

  • نما و سقف شیشه ای
  • پارتیشن های جد اکننده در دفاتر و اتاق‌های کنفرانس
  • بیمارستان‌ها
  • حمام و سرویس بهداشتی

سازه های شیشه و فلز (V- Systems) 

سازه های شیشه ای معماری که از مجاورت شیشه با سایر عناصر فلزی و چوبی شکل می‌گیرد موضوع توجه این بخش از فعالیت های شرکت ونوس شیشه می‌باشد. در این زمینه واحد خدمات مهندسی V-Systems با تکیه بر دانش روزافزون خود از قابلیت‌های شیشه و همچنین دسترسی به منابع تامین کننده قطعات فلزی، اقدام به ارائه خدمات مهندسی و اجرای محصولاتی از قبیل جان پناه های تمام شیشه‌ای، ویترین های فروشگاهی، پارتیشن های شیشه ای و حتی سازه های تمام شیشه ای خاص نظیر پلکان ها، معابر یا دیوارهای شیشه ای می‌نماید.

برای اطلاعات بیشتر به این وبسایت مراجعه نمایید.

تحقیق از نگار ولی زاده

۱۳۹۷/۴/۳۰ ،۰۳:۳۲:۱۵ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال