شرکت سازه‌های پارچه‌ای اطلس سان

previous arrow
next arrow
Slider

درباره ما


 همگام با فن‌آوری روز دنیا و بمنظور گشایشی جدید در صنعت ساختمان، شرکت سازه‌های پارچه‌ای اطلس سان در سال ۱۳۸۵ تأسیس و فعالیت خود را در عرصه‌ی نوظهور سازه‌های پارچه‌ای در کشور آغاز کرد. سازه‌های غشایی که سازه چادری یا سازه پارچه‌ای نیز نامیده می‌شود، زیرمجموعه‌ای از سازه‌های فضایی هستند و به دلیل سبکی، شفافیت و انعطاف در خلق فرم‌های زیبا و بدیع، گسترش روزافزونی در ساخت بناهایی با عملکردهای مختلف تجاری، اداری، ورزشی و… یا به شکل سایه بان در فضاهای عمومی و شهری داشته‌اند. به منظور افزایش توانمندی فنی نرم‌افزار Easy  که بطور اختصاصی برای طراحی سازه‌های پارچه‌ای تولید شده‌است، برای استفاده در تحلیل و طراحی سازه‌های پارچه‌ای انتخاب شده است. گروه اطلس در سال‌های آغازین فعالیت با کسب رتبه کیفی قابل قبول در زمینه تولید سازه‌های پارچه‌ای، از پشتیبانی تولید‌کنندگان معتبر پارچه اروپایی نظیر Serge Ferrari فرانسه و Verseidag آلمان برخوردار و در اجرای پروژه‌های بزرگی که با همکاری شرکت‌های مهندس مشاور و پیمانکار کشور رقم خورده، از بهترین محصولات پارچه‌ای استفاده نماید.

فضاهای ورزشی و استادیوم ها


 1. استادیوم فوتبال : یکی از دغدغه‌های ساخت و تجهیز اماکن ورزشی، ایجاد فضایی امن ودلنشین و دورازعوامل آزار دهنده جوی درمحیط ورزشی وفضای نشستن متناسب برای تماشاچیان می باشد .

ازآنجایی که پارچه‌های PVC توسط شرکت‌های معتبردنیا نظیر Verseidag آلمان و Ferrari فرانسه تولید و عرضه می شود، شرکت سازه‌های پارچه ای اطلس مفتخر است تا از بهترین و مرغوب ترین نوع پارچه ها در دنیا استفاده کند و پروژه های عظیمی را در کشور شامل شود. پارچه‌هایی که درمقابل کلیه عوامل جوی از قبیل برف و باران و آفتاب و گرد و خاک، مقاومت بسیار بالایی دارند و در مواجهه با آتش شعله ورنمی‌شود و بارش باران برروی سطح پارچه باعث می‌شود که زیر پارچه‌ چکه نمی کند و درمواجه با گرد وخاک از مقاومت بالایی برخورداراست و همچنین  سرعت بالای نصب وعمرطولانی این محصول،  به عنوان گزینه نخست مسقف سازی اماکن ورزشی در دنیا شناخته شده است.

 1. زمین تنیس :

مهمترین اصل در طراحی و ساخت یک سالن سرپوشیده تنیس یا ورزش‌‌هایی که احتیاج به فضای بسته دارند مانند سالن فوتسال وغیره  دارا بودن یه سالن بزرگ و مجهز به تجهیزات لازم می باشد، که البته ظاهر مورد تاییدی داشته و قابلیت نور پردازی داخلی و خارجی را نیز دارا باشد.از این رو سازه‌های پارچه‌ای مورد توجه این صنف قرار گرفته و به وفوردراین فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ناگفته نماند که عبور نور آفتاب جهت تأمین روشنایی سالن‌های سر پوشیده در طول روز و تعادل دما در سایه این نوع از سازه‌های غشایی و راحتی شستشوی این پارچه، از دلایل اصلی رضایت مشتریان محترم گشته است.

فضاهای عمومی


 • تالار و رستوران : یکی از نگرانی‌های طراحی و ساخت یک تالار و یا رستوران با فضای ایده آل و مناسب و همه پسند دارا بودن یه سالن بزرگ همراه با طراحی مناسب و معماری داخلی زیبا و چشم نواز و مجهز به تمامی امکانات در محوطه می باشد، که البته قابلیت نور پردازی داخلی و خارجی را نیز دارا باشد.از این رو سازه‌های کششی مورد توجه این صنف قرار گرفته و به وفور در این فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرند . تجربه نشان داده است افرادی که از این نوع سقف در فضای رستوران یا کافه خود بهره برده اند، به دلیل طراحی مدرن و متناسب با محیط و فضا با رضایت خاطر و توجه مشتریان مواجه گشته اند.
 • مجتمع تفریحی و تجاری : در مراکز تفریحی و تجاری در کنارایجاد امنیت و آرامش و آسایش برای مراجعین باید مبحث زیبایی و طراحی المان داخلی و خارجی و فرم نورپردازی محیط مورد توجه قراربگیرد.ازاین رو وجود فضاهایی ازقبیل حیاط مرکزی مسقف( وید) وفضای مسقف نیمه بازدربام یا تراس ومحوطه جهت فضای بازی کودکان یا استراحت مراجعین وازهمه مهمتر برای کافه‌ها ورستوران‌ها( فود کورت) دراین فضاها مورد توجه قرارگرفته وسازه پارچه‌ای با توجه به زیبایی و استحکام بی نظیر و ایجاد سایه با دهانه های بزرگ و بدون استفاده از ستون درمحوطه مرکزی و رنگ بندی با متنوع در این مراکز مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پیاده روهای سرپوشیده (Walk way ) : سرپوشیده نمودن پیاده روها و مسیر‌های عبوری ضمن ایجاد آرامش و آسایش جهت رفاه حال عابرین پیاده، مسیر و جهت آن را نیز تعریف نموده و مشخص می سازد.از این رو در مجتمع ها با کاربری‌های مختلف، ایجاد سایبان در مسیر پیاده مورد توجه قرار می گیرد.

این سایبان‌ها با ۲ روش (سایبان آب بند و سایبان منقطع) و دکوراتیو اجرا می گردد.این روش از دید معماری نیز بسیار دارای اهمیت بوده و با ایجاد ارتباط بین بناها و تعریف مسیر پیاده و ورودی‌ها شکل بنا را یکپارچه ساخته وارتباط بین اجزای مختلف بنا را به شکل زیبایی تحت تاثیرقرارمی دهد.

ایستگاه جهت وسایل نقلیه عمومی  : تامین آسایش افرادی که در انتظار وسایل نقلیه عمومی می باشند یکی از مهمترین بخشهای طراحی یک ایستگاه  وسایل نقلیه مناسب می باشد. ایجاد سرپناه مطمئن و ایمن ماندن از شرایط جوی نا متعادل اولین رکن ایجاد یک فضای سرپوشیده در این زمینه است. با توجه به بارش باران و برف در فصول نیمه دوم سال، سازه‌های پارچه‌ای اطلس با شناخت دقیق منطقه و شرایط جوی و محاسبات دقیق واستفاده از به روزترین نرم افزارهای مهندسی و معماری و به کارگیری از پوشش‌های مقاوم در برابرهرگونه شرایط جوی از قبیل باد وطوفان و برف و باران، بهترین و مناسب ترین گزینه در این زمینه می باشد .

 معماری و دکوراسیون


 1. نمای ساختمان : طراحان معمار، در مسیر طراحی نمای ساختمان احتیاج به متریال سبک و قابل فرم دهی دارند که ایده های ناب ذهن خلاق خود را به راحتی و بدون محدودیت به صورت سه بعدی در نما به نمایش بگذارند.

از آنجا که در طراحی نمای ساختمان وجود ارتباط بین داخل فضا و فضای خارجی دارای اهمیت می باشد، این ارتباط شامل ارتباط بصری ناظر به محوطه خارجی و ارتباط هوای آزاد جهت تهویه هوا و مسیری برای ورود نورخورشید به فضای داخلی  می باشد. کارخانه‌های تولید کننده پارچه‌های مهندسی شده کششی،  با طراحی پارچه‌های مختلف در رنگهای متنوع با مقاومت و ماندگاری بسیار بالا در برابر شرایط جوی مختلف این امکان را برای طراحان خوش ذوق فراهم آورده و درسطح جهان شاهد خلق آثارهنری بسیار زیبایی با استفاده از انواع پارچه‌های PVC و ETFE در نمای این آثار شاهد هستیم .

 1. بام سبز : به دلیل کمبود سرانه فضای سبزدرمحیط پرتراکم شهری و آرامش و زاویه دید و مناظر بی نظیری که سطح بام دراختیارما می گذارد، ایجاد فضای سبزومفرح در سطح بام با گسترش روز افزونی مواجه گشته، یکی از عناصر مهم آن به طبع ایجاد سایبان زیبا ومدرنی است که دربرابر بادهای تند درارتفاع بالای خط آسمان شهری مقاومت بالایی داشته وسایه دلپذیری را در مواجهه با نور و گرمای شدید آفتاب ایجاد نماید.از سوی دیگر با توجه به اینکه در طراحی اولیه سازه درسطح بام برای سازه‌های سنگین و ثقیل وزن و نیرویی محاسبه نگشته، بهتراست سازه‌ای که در بام از آن استفاده می کنیم از وزن استاندارد و مورد قبول از نظر محاسبه و ناظر مجموعه برخوردار باشد.از این رو سازه‌های پارچه‌ای بهترین و مناسبترین گزینه ای هستند که تکنولوژی روز دنیا آن را به ما هدیه می کند .
 2. سر در ورودی : ورودی ساختمان از مهمترین قسمت‌های ساختمان است که باید درطراحی به گونه‌ای به آن پرداخته شود تا با متریال یا رنگ و یا فرم خاص از دیگر قسمت ها متمایزشده و برجلوه ساختمان نیز بیفزاید.

با توجه به اینکه به طور معمول عابردرفضای ورودی ساختمان اندک زمانی را سپری خواهد کرد، ایجاد یک سایبان مقاوم وزیبا دراین فضا جهت ایجاد آسایش وایستادن کوتاه مدت بهترین گزینه می باشد که دنیای مدرن و تکنولوژی روز سایبان پارچه‌ای را با قابلیت نور پردازی‌های بسیار زیبا به عنوان بهترین گزینه دراختیار شما قرار می دهد.

 1. دکوراسیون داخلی : در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد سطوح بزرگ و یک پارچه با قابلیت فرم دهی‌های خاص و نور پردازی در آن المان تزئینی، مورد توجه طراحان می باشد.

پارچه های پیش تنیده با تنوع بالای پارچه‌های مخصوص فضای داخلی ازرنگ‌ها و بافت‌های مختلف گرفته تا مقاومت وضخامت  و تنوع میزان عبور نوراز انواع پارچه در دکوراسیون داخلی به راحتی  به عنوان اولین اولویت طراحان قرار گرفته اند و سرعت بالای نصب و اجرای زیبا و بی نظیر و بدون نقص و چشم نواز بودن آن موجب گشته که محبوب علاقمندان به طراحی دکوراسیون داخلی شود.

 1. المان های تزئینی : درطراحی های شهری با فرمهای خاص و نورپردازی آنها میتوان از یکنواختی فضا کاست و فضای محیطی پیرامون را شاد تر و زیبا تر نمود.

پارچه های پیش تنیده با مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و قابلیت ماندگاری بالای ۱۵ الی ۲۵ سال در فضای بیرون ساختمان و با داشتن تنوع بالا در بافت و رنگ به دلیل فرم دهی آسان و بدون محدودیت از جمله متریال مصرفی این المانها می باشند، که نورپردازی این سازه ها از زیبایی چشمگیری برخوردار است.

همچنین در فضاهای داخلی و نمایشگاهی نیزبرای داشتن المان خاص و چشم نواز و جلب توجه ناظرین  به راحتی  میتوان از این پارچه ها استفاده کرد.

 • آلاچیق و سایبان : در زمینه طراحی معماری، طراحان خوش ذوق وسلیقه همیشه به دنبال محصولات برتر در زمینه کاری خود می باشند تا هنر را با تکنولوژی درآمیخته و زیبایی را در کنار کیفیت میهمان فضاهای کاربردی کنند. امروزه فضای سبز و محوطه سازی نیز یکی از مهمترین بخشهای طراحی در معماری می باشد که یکی از عناصر مهم در آن ایجاد سرپناه و سایبان جهت استراحت و اقامت موقت یا اصطلاحا آلاچیق می باشد که در مناطق گرم و آفتابی جهت ایجاد سایه درجه اهمیت بالاتری نسبت به هوای معتدل دارد .

سازه‌های پارچه ای یا غشایی به دلیل شکل پذیری  بدون محدودیت مورد توجه این قشرمحترم می باشد تا بدینوسیله زیبایی مدرنیته و تکنولوژی را در آثار خود به نمایش بگذارند .

 • پارکینگ : از موارد پرمصرف برپایی سازه های پارچه ای ایجاد سایبان و حفاظت ازخودروها در برابرعوامل جوی می باشد. تابش نور آفتاب، به رنگ بدنه خارجی خودرو و قسمتهای پلاستیکی و مبلمان داخلی خودرو آسیب زیادی وارد کرده و برف و باران، ازعواملی هستند که وجود یک سایبان مقاوم در برابر این موارد را برای خودرو ضروری می سازند.

پارچه های مصرفی در سازه‌های پارچه ای اطلس‌، UV  موجود در پارچه را داراست و مقاوم در برابر اشعه تند آفتاب است و مقاومت بالایی دارد تا حد تحمل وزن یه مترارتفاع برف را هم دارا است.

 

سیستم های متحرک :


 • هیدرولیکی : در صحن اماکن مذهبی و یا فضاهایی که نسبت به سلیقه مالک وعملکرد خاص احتیاج به یک سقف سبک و مقاومت نسبی در برابر شرایط جوی نامناسب پیدا می کنیم، ایجاد یک سقف با شرایط جمع شوندگی با سیستم هیدرولیک گزینه متفاوتی است که با رعایت کلیه مراقبت‌های طراحی و مهندسی شده وسنسورهای مختلف و موتو‌رهای قوی قابل اجرا می باشند. این سیستم ها درابعاد بزرگ و متراژ ۲۹۰ مترمربع برای هر یک عدد چتردرایران  توسط سازه‌های پارچه‌ای اطلس اجرا گشته و نسبت به هر شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف اقلیمی نیازمند طراحی و محاسبات علمی مناسب با آن محل می باشد.
 • کشویی : در اجرای دیواره‌ها و یا سازه‌های پارچه‌ای پیش تنیده در برخی قسمت ها نیازمند آن هستیم تا قسمت‌هایی را به عنوان باز شونده به صورت کشویی طراحی کرده و جهت استفاده دائم یا فصلی و موقعیت زمانی از آن استفاده کنیم.
 • طراحی اولیه در این سیستم‌ها با دقت خاصی انجام می پذیرد تا در اثراستفاده مداوم دارای مشکل نشده و در کنار بقیه قسمت‌های سازه پارچه‌ای مقاوم واستوار باقی بمانند.
 • برقی : جهت ایجاد سایبان موقت در تراسهای جلو ساختمان‌ها و ایجاد سقف متحرک جهت ایجاد سایه فصلی سازه‌های پارچه‌ای و یا آلومینیومی جمع و باز شونده با رعایت شرایط ایمنی و نصب ایمن و آموزش نحوه استفاده صحیح به کاربران  از این سیستم استفاده می گردد .
 • سیستم‌های باز و بسته شونده برقی با کیفیت های گوناگون درسطح جهان عرضه می شوند که با توجه به اینکه در این نوع سازه‌ها پارچه به صورت کششی اجرا نمی گردد، تحمل وزن برف و باران و نیروی باد برعهده سازه نگهدارنده آن می باشد و در نتیجه استفاده از ریل و یراق آلات و موتورهای برقی با توان بالا بسیار حائز اهمیت می باشد به این دلیل تهیه آن ها از شرکت های سازنده معتبر و متعهد به کیفیت امری لازم و ضروری می باشد. این سازه‌ها و موتورهای برقی استفاده شده در آنها باید در زمانهای مشخصی مورد بازدید و کنترل کارشناسان ذیربط قرار گرفته و به صورت فصلی چک شوند.
 • مکانیکی : سازه های جمع و و باز شو را می توان به صورتی طراحی نمود که بدون کمک موتورهای برقی و با نیروی انسانی برپا گردند . در این راستا با استفاده از کابل های مناسب و قرقره و قلاب و دیگر قطعات و ابزار مکانیکی، نیروی انسانی لازم جهت نصب را به حد اقل می رسانند.

آلبوم آثار شرکت اطلس

به سمت پایین حرکت کنید!

ورود به وبسایت رسمی شرکت اطلس سان

http://www.atlascorp.ir/

مشاهده‌ی آنلاین کاتالوگ رزومه‌ی شرکت

http://productscampus.com/wp-content/uploads/2018/03/atlas%20sar/resume%202018/index.html
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ ،۱۹:۱۴:۳۸ +۰۰:۰۰ برچسب ها: |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال