امکو ایران

آدرس:

خیابان کریم خان زند، خردمند شمالی، شماره ۸۷، ساختمان امکو

وبسایت:

www.emcoiran.ir

تلفن:

۰۲۱۸۸۳۰۹۱۱۸ و ۸۸۳۰۹۱۱۹

فکس:

۰۲۱۸۸۳۰۹۱۲۰

ایمیل:

info@emcoiran.ir

شبکه‌ای اجتماعی:

نامشخص

   

شناسنامه

موسس/مدیر عامل


محسن خراسانی‌زاده

همکاران


نامشخص

کارفرمایان شاخص


نامشخص

جوایز و افتخارات


نامشخص

آشنایی با امکو ایران


«مهندسین مشاور امکوایران» به‌منظور ارائه خدمات مهندسی مشاور درسال ۱۳۴۲ با عنوان «مهندسین مشاور امکو» در تهران تأسیس گردید. این مشاور از ابتدای تأسیس خود، به‌دلیل تخصص قابل توجه اعضای مؤسس و بهره‌گیری از نیروهای باتجربه و کاردان در رشته‌های مختلف خدمات مهندسی، موفق شد که مسئولیت مطالعه، طراحی و نظارت تعداد قابل ملاحظه‌ای از پروژه‌های عمرانی کشور را به‌عهده گیرد و به‌عنوان یکی از شرکت‌های ممتاز مهندسی شناخته شود. به‌نحوی که درسال ۱۳۵۳ به خاطر تهیه و انجام طرح‌ها با کیفیتی برتر، موفق به کسب «جایزه بین‌المللی مرکوری طلایی» گردید و علاوه برآن، تقدیرنامه‌ها و تشویق نامه‌های متعددی را نیز از کارفرمایان مختلف دریافت کرد.

همچنین درسال ۱۳۵۳ هنگامی که طرح عظیم جامع و تفصیلی منطقه لواسانات به‌دلیل اهمیت فوق‌العاده‌اش بین ۶ مؤسسه بزرگ مهندسی به مسابقه گذاشته شد، «مهندسین مشاور امکو» با ارائه برنامه‌ها و طرح‌های خود، دراین مسابقه برنده شد و به‌‌دنبال آن، همراه با طرح جامع و تفصیلی، طرح شبکه‌راه‌ها و همچنین قسمتی از طرح‌های اجرایی را تهیه کرد و با موفقیت به‌تصویب رساند.

«مهندسین مشاور امکو» از نخستین مشاوران ایرانی است که در زمینه مطالعات و برنامه‌ریزی طرح‌های شهرسازی در کشور به فعالیت پرداخته‌است و همگام با معروف‌ترین مهندسان مشاور خارجی، در انجام پروژه‌های وسیع مطالعاتی شهرسازی و تهیه طرح‌های آن مشارکت داشته‌است که برای نمونه می توان به مؤسسه بین‌المللی دوکسیادیس (DOXIADIS) در یونان اشاره نمود.

درعین حال، «مهندسین مشاور امکو» از آغاز فعالیت خود، کارشناسان متعددی را از لحاظ تخصص فنی تربیت کرده که حضور تعداد قابل‌توجهی از این کارشناسان در رأس شرکت‌های مشاوری موجود کشور، خود بیانگر توانایی و میزان کارآیی این مهندسین مشاور است.

از سال ۱۳۶۵ شرکت «مهندسین مشاور امکو» به‌دلیل ضرورت تطبیق شرکت با ضوابط جدید سازمان برنامه و بودجه، اقدام به تجدید سازمان نمود. از این‌رو، مدیرعامل شرکت با گردآوری تعدادی از متخصصان باتجربه به تجدید سازمان شرکت پرداخت و به این ترتیب، عنوان آن نیز به «امکوایران» تبدیل گردید.

«مهندسین مشاور امکوایران» بلافاصله با کار و تلاش پیگیر و طاقت‌فرسای مدیران، موفق شد که در کوتاه‌ترین مدت، کمیت و کیفیت کاری خود را به سطح بسیار مطلوبی ارتقا دهد. به‌نحوی که درحال حاضر، حجم پروژه‌های انجام شده و دردست اقدام مؤسسه همراه با کادر و تجهیزات آن درحدی است که بنا به تأئید اکثر بازدیدکنندگان ذیصلاح از مؤسسه، بار دیگر این مشاور درکنار مؤسسات درجه ممتاز مهندسی مشاور کشور قرار گرفته‌است.

این مهندسین مشاور با برخورداری از کادر متخصص و ورزیده در اکثر زمینه‌ها و بخصوص پروژه‌های مطالعاتی، معماری، شهرسازی و سیویل فعالیت دارد و تعداد پرسنل رسمی و دایمی آن به بیش‌از ۱۰۰ نفر می‌رسد که تمامی آنان از بین کارشناسان و متخصصان ورزیده کشور برگزیده شده‌اند. این افراد در فضایی حدود ۱۰۰۰ مترمربع ـ که مالک آن مدیران شرکت هستند ـ به فعالیت مشغولند و مؤسسه از لحاظ امکانات و تجهیزات، دارای توان بسیار چشمگیری است. به‌نحوی که بخش کامپیوتری آن در انجام پروژه‌های مختلف، از پیشرفته‌ترین تجهیزات و مدرن‌ترین سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای جهان بهره‌ می‌جوید و نوع فعالیت آن، شاخص عمده‌ای در زمینه استفاده از فناوری مدرن در نظام فعالیت‌های مهندسی مشاور کشور محسوب می‌شود.

گالری آثار


۱۳۹۷-۵-۱۴ ۲۳:۳۴:۱۱ +۰۴:۳۰ برچسب ها: |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی