آشنایی با رنگ‌ها و کاربردشان

صنایع رنگ سازی رنگین بال با تولید انواع رنگ و حلال و به پشتوانه دانش کار شناسان و متخصصان داخلی و خارجی پا به عرصه صنعت کشور گذارده است این شرکت با سالها تجربه در تولید انواع رنگ های نیتروسلولزی، بتونه های فوری، رنگ های پلی اورتان، حلال های صنعتی، رنگ های اپوکسی و لاک های تخصصی جزء معدود تولید کننده با تجربه و قدیمی در صنعت رنگ سازی کشور می باشد. از موفقیت های این شرکت به دریافت گواهینامه ببین المللی کنترل کیفیت ISO9001:2008DQC از کشور آلمان میتوان اشاره کرد. با این حال صنایع رنگین بال همواره سعی دارد تا با انجام تحقیقات و ارائه راهکار های مبتنی بر تکنولوژی، محصولات خود را منطبق بر آخرین استاندارد های ببین المللی در اختیار مشتریان خویش قرار دهد. اهتمام به کیفیت، توجه ویژه به رضایتمندی مشتریان از اهداف همیشگی این شرکت است. تجربه ضامن کیفیت محصولات ماست.

محصولات:
• مخصوص چوب
• پوشش های پلی اورتان
• لاک های پوششی حفاظتی (هوا خشک)
• رنگ ها و لاک های محافظتی کوره ای مخصوص فلزات
• پوشش های صنعتی
• تینرها و حلال های تخصصی
• اتومبیلی
• رنگ های ساختمانی

مخصوص چوب

نیم پلی استر (براق و مات) رنگین بال
این محصول دو جزئی بر پایه رزین الکید در جز اول و استفاده از هاردنر به عنوان یک سخت کننده مکمل و جزدوم آن به نسبت تعریف شده به کار گرفته میشود این محصول در دو گونه مات و براق که گونه براق آن در فام‌های رنگی مختلف از جمله سفید، مشکی و … ، همچنین بیرنگ تولید و از خواص همچون چسبندگی عالی به سطح ، سختی و انعطاف پذیری خوب و مقاومت بالا در برابر عواملی مانند سایش،ترشحات نفتی و روغن های گیاهی و حیوانی در معرض شرایط داخلی و خارجی برخوردار است.
سیلر فوری نیترو سلولزی رنگین بال
این محصول تک جزیی بر پایه رزین سلولز نیترات، جهت پرکردن خلل و فرج سطوح چوبی و آماده نمودن سطح چوب برای اجرای لایه های بعدی به کار می رود.از ویژگی های این محصول می توان زمان خشـک شـدن سریع، پرکنندگی و سنباده خوری عالی را نام برد. به عنوان پرایمر روی چوب جهت اجـرای لایه‌های بعدی اعمال می‌شود.
کیلر فوری نیترو سلولزی رنگین بال
این محصول بر پایه نیتروسلولز و الکید رزین ساخته می‌شود. کیلرفوری مورد استفاده در صنایع چوبی به عنوان یک پوشش محافظ رویه که معمولاً پس از سطح رنگی و در لایه آخر مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین مقاومت نسبی خوبی برای مدت طولانی در برابر رطوبت داشته و به راحتی و بدون به جای گذاشتن لکه به کرات قابل پولیش می‌باشد . این محصول بیرنگ بوده و در فام‌های مات و براق تولید می‌شود و از جمله ویژگی های برجسته این محصول می توان به پوشش و چسبندگی بالا، سرعت خشک شدن لازم و برخلاف کیلرهای موجود میل به زرد گرایی ندارد. جلوه ای زیبا پس از استفاده، ماندگاری طولانی، محافظی مناسب برای سطح مورد نیاز ، تثبیت کننده یکسان ذرات اکلیل می‌توان اشاره کرد.
بتونه سلولزی رنگین بال
بتونه نیترو سلولز بر پایه رزین سلولز نیترات بوده و برای پر کردن منافذ و درز ها و خلل و فرج ها ، ترک خوردگی ها ، زدگی ها ، پوشاندن سر پیچ ها و میخ ها و در محل اتصالات به کار برده می‌شود، بتونه کاری بعد از آخرین مرحله پرداخت و قبل از رنگ کاری صورت می‌گیرد. این محصول در رنگ بندی های سفید، طوسی، زرد گل ماشی ، قرمز ،… تولید می‌شود .

استر همرنگی رنگین بال
این محصول بر پایه رزین و پیگمنت‌های رنگی در فام‌های مختلف است. از ویژگی های این محصول نداشتن چربی بر سطح کار و پوشش بسیار بالا که به عنوان همرنگی قبل از سیلر کاری بر سطح چوب و یا برای پتینه کاری بکارمی‌رود، که در فام‌های رنگی قهوه ای، مشکی، عقیق، ماه گونی می‌باشد.
نیم پلی استر سوپر براق رنگین بال
این محصول دو جزیی و بر پایه رزین های کوتاه روغن غیر هوا خشک ورزینهای امینی می باشد و برروی سطوح چوبی که درمعرض شرایط داخلی و خارجی قرار گرفته اند مورد استفاده قرار می‌گیرد.این پوشش بی رنگ براق به عنوان لایه نهایی روی سطح چوب جهت حفاظت و زیبایی اعمال می‌گردد . ویژگی های خاص این محصول: براقیت بسیار بالا و بسیار شفاف و عدم میل به زردگرایی و مقاومت سطحی بالا در برابر عوامل محیطی و میتوان ان را بر روی سطوح رنگی اعمال کرد بخصوص سطوحی که تمایل به براقیت مضاعف دارند و می‌توان بر روی پوشش‌های رنگی استفاده کرد.
پیشنهاد می‌شود به منظور بازدهی بیشتر این محصول از حلال مخصوص نیم پلی استر رنگین بال استفاده شود .

رنگ های فوری رنگین بال
این رنگ‌ها بر پایه رزین الکید و نیترو سلولز ساخته می‌شوند که جهت سطوح چوبی و فلزی بکار می‌رود و مزیت رنگ فوری سرعت بالای خشک شدن آن است که اجازه نمیدهد با وجود گرد و غبار معلق در محیط کیفیت پوشش کاهش یابد، در فام‌های رنگی متنوع تولید می شود؛ از جمله اخرایی فوری ، مشکی فوری ،مشکی فوری مات، گل ماشی فوری ، سفید فوری، و…

پوشش‌های پلی اورتان

پوشش‌های پلی اورتان رنگین بال
پوشش های پلی اورتان به شکل دو جزئی ارائه و مورد مصرف قرار میگرند پلی اورتان ها در برابر عوامل مختلف جوی از قبیل آب ، نور خورشید ، محیط های اسیدی و قلیایی ، روغن ها ، چربی ها و مواد شیمیایی مقاومت بیشتری نسبت به رنگ های هوا خشک دارند و چسبندگی عالی بر روی سطح ایجاد می کنند و از ویژگی های مهم رنگ ها و لاک های پلی اورتان مقاومت و پایداری آنها در مقابل رطوبت و تابش اشعه ماورا بنفش خورشید (UV) می باشد .
سیلر تک جزئی پلی اورتان رنگین بال
به عنوان آستر زیر کار جهت پر کردن منافذ به کار می‌رود، از ویژگی‌های این محصول تک جزئی بودن آن(عدم نیاز به هاردنر) و قابلیت سازگاری با تینرهای فوری و پوشش دهی بالا و براقیت مناسب را می‌توان اشاره کرد.همچنین از نظر اقتصادی برای مصرف کننده مقرون به صرفه خواهد بود.
سیلر پلی اورتان رنگین بال
سیلر پلی اورتان یک محصول دو جزئی می باشد و به عنوان آستر زیر کار جهت پر کردن منافذ و خلل و فرج ها و به دست آوردن سطحی یکنواخت و آماده سازی برای رنگ کاری استفاده می‌شود بر روی سیلر پلی اورتان رنگین بال می توان سیستم های سلولوزیک، پلی اورتان و اکرلیک را به کار برد و همچنین ماکسیموم پرکنندگی خلل و فرج سطح چوب اشاره کرد.
آستری یا بتونه پلی اورتان رنگین بال
این محصول به عنوان استر زیرین به منظور پر کردن خلل و فرج سطح کاربه کار می‌رود از ویژگی‌های این محصول مقاومت بالا دربرابر رطوبت استحکام و سختی بسیار بالا و ضد UV می توان اشاره کرد و دارای چسبندگی بسیار بالا یی به سطح می‌باشد.

رنگ رویه پلی اورتان رنگین بال
این رنگ دو جزئی و بر پایه رزین اکریلیک ایزوسیانات آلیفاتیکی می باشد که جهت پوشش سطوح چوبی که از حساسیت زیادی برخوردار می‌باشند مورد استفاده قرار می گیرد از ویژگی های بارز این پوشش می توان چسبندگی عالی به سطح، سختی وانعطاف پذیری خوب و براقیت فوق العاده را نام برد. در برابر سایش، ترشحات نفتی و الکلی، روغن های گیاهی و حیوانی، شرایط آب و هوایی، شیمیایی، اسیدی، قلیایی ، خنثی و همچنین اشعه ماورا بنفش (UV) خورشید دارای مقاومت خوبی می‌باشد. این محصول در فام های رنگی مختلف تولید می شود که مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییر رنگ و براقیت و همچنین زرد شدگی از خود نشان می دهد.
کیلر پلی اورتان رنگین بال
این محصول دو جزئی بر پایه رزین اکریلیک ایزوسیانات الیفاتیک ای می باشد . از ویژگی های بارز این محصول پوشش و مقاومت عالی در برابر ضربه ، سایش ، اشعه ماوراء بنفش (UV) و مواد شیمیایی با قابلیت حفظ خوب رنگ ، و براقیت بالا را داراست و بر روی سیکل اپوکسی و پلی اورتان در جایی که ظاهری جذاب و مقاومت خوب در برابر عوامل خوردگی مورد نیاز می باشد استفاده می گردد. این محصول بی رنگ بوده و در فام های براق و مات و سرپر براق میشود.

لاک های پوششی حفاظتی (هوا خشک)

گاردلاک (حفاظتی هوا خشک) رنگین بال
گارد لاک، لاکی است تک جزئی سریع خشک با براقیت و مقاومت و چسبندگی سطحی بالا، و میل به زرد گرایی ندارد. از ویژگی‌های این لاک محافظ خوبی برای قفل، یراق آلات و فلزات آبکاری شده می‌توان اشاره کرد. همچنین محافظ خوبی جهت پوشش چوب با روکش ورق طلا و نقره می‌باشد.
لاک ۵۰۱ بیرنگ ( کیلر دو جزئی اپوکسی ) رنگین بال
این لاک دو جزئی و درفام های براق و مات جهت محافظت فلزات از رطوبت و با خاصیت چسبندگی به سطح عالی مقاومت خوب در برابر سایش و خش و حفظ براقیت طولانی‌مدت که بیشتر در صنایع قطعات خودرو که می‌بایست مقاومت بالایی در (سالت اسپری) داشته باشند مصرف دارد.
لاک دو جزئی مخصوص پارکت رنگین بال
این لاک دو جزیی، در فام های مات و براق تولید و عرضه می‌گردد و بر پایه رزین های آلکیدی و امینی فرموله شده که بعد از اعمال سیلر بر روی پارکت های چوبی اعمال می شود و مقاومت و چسبندگی به سطح خوبی دارد و در مقابل سایش و خش پذیری مناسب می باشد.
رنگ ها و لاک های محافظتی کوره ای مخصوص فلزات

رنگ پوششی کوره ای رنگین بال با پوشش ۲۴% رنگین بال
این رنگ نسبت به نیاز صنایع فلزی برای رنگ زیرین( آستری) به کار می‌رود که گذشته از مقرون به صرفه بودن هزینه تهیه آن پوشش مناسبی برای حفظ ظاهر و حفاظت از زنگ زدگی به کار می رود که مصرف زیادی در صنعت کابینت سازی، وسایل مصرفی در سیستم داخلی دستگاه ها، تابلو های برق و غیره دارد این رنگ در فام های رنگی مختلف سفید و مشکی و غیره تولید می‌شود.دمای پخت ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد حدودا۲۰ دقیقه
رنگ پوششی کوره ای رنگین بال با پوشش ۳۴% رنگین بال
این محصول نمونه ارتقاء یافته پوشش کوره ای ۲۴ درصد است و از مقدار بالای پوشش برخوردار می باشد که حسن این رنگ در پوشش بالا باعث کاهش مصرف رنگ و حداقل ضخامت رنگ و کمک به عدم شره کردن رنگ می شود و سطح یک دست و صافی را ایجاد می کند از لحاظ خواص فیزیکی رنگ چسبندگی خوب به سطح و ضد خش سطحی خوب و حفظ براقیت خوب را می توان اشاره کرد این رنگ در فام های رنگی مختلف سفید و مشکی و… تولید می‌شود دمای پخت ۱۴۰ تا ۱۶۰ درجه سانتیگراد حدودا ۲۰دقیقه
رنگ های پوششی اپوکسی کوره ای رنگین بال
این رنگ ها بر پایه رزین اپوکسی فرموله گردیده و به جای کاتالیزور از دما استفاده می گردد که زمان خشک شدن را بسیار تقلیل می دهد این گونه رنگها دارای خواص مقاومتی خوبی در مقابل رطوبت و اسیدها و نمک ها دارا می باشند و چسبندگی به سطح خوب و خش پذیری کم و قابلیت ماندگاری انبار قطعات رنگ کاری شده از خواص دیگر این محصول است این رنگ ها در مقابل اشعه uv ماندگاری خوبی نداشته و بنابر این در قطعاتی که نیاز به مقاومت خوب در مقابل رطوبت از قبیل قطعات به کار رفته در خودرو مناسب می باشد و دارای فام های رنگی مختلف میباشد زمان پخت متغیر بستگی به درجه حرارت ۱۴۰ تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد
لاک بی رنگ کوره ای ۸۰۰ رنگین بال
لاک بی رنگ کوره ای ۸۰۰ جهت پوشش قطعات فلزات آبکاری شده و صنعت ساخت لوازم خانگی و قفل و یراق آلات با قابلیت چسبندگی به سطح خوب و خش پذیری مناسب در دو فام براق و نیمه مات قابل عرضه می‌باشد که با دمای ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد در ۲۰ دقیقه قابل پخت می باشد.

پوشش های صنعتی

تینر ۱۰۰۰۰ رنگین بال
مخلوطی از انواع حلال های با کیفیت و مرغوب برای رقیق کردن آستر ها و پوشش های زیر کار و همچنین برای شست و شو و تمیز نمودن، سطوح و ابزاررنگ از چربی‌ها و آلودگی ها استفاده می شود.
تینر ۱۰۰۰۰ ممتاز رنگین بال
این تینر از حلال های عالی و استاندارد و با کیفیت در جهت ارتقاء کیفیت فیلم رنگ رویه ساخته شده است و از آنجایی که دارای حلالیت بالا و کیفیت ممتاز ی می باشد توصیه می شود جهت رنگ های رویه استفاده گردد.

تینر ممتاز ۱۲۰۰۰ رنگین بال
این تینر نمونه ارتقا یافته تینر ۱۰۰۰۰ ممتاز است و از حلال های عالی و استاندارد و با کیفیت در جهت ارتقاء کیفیت فیلم رنگ رویه ساخته شده است و دارای حلالیت بسیار بالا و کیفیت بسیار عالی میباشد و همچنین فراریت بالایی دارد و کیفیت آن به گونه ای است که برای آستر رنگ‌های اتومبیلی نیز قابل استفاده است.
تینر ۱۵۰۰۰ رنگین بال
تینر ۱۵۰۰۰ از حلال های عالی و استاندارد و با کیفیت در جهت ارتقاء کیفیت فیلم رنگ رویه ساخته شده است و نمونه ارتقا یافته تینر ۱۲۰۰۰ است و دارای حلالیت بسیار بالا و کیفیت بسیار عالی می باشد سطحی یکنواخت و هماهنگ ایجاد می‌کند و همچنین فراریت ان نیز بسیار بالا است
تینر ۲۰۰۰۰ رنگین بال
این تینر از انواع حلال های عالی و استاندارد و با کیفیت در جهت ارتقاء کیفیت فیلم رنگ رویه ساخته شده است و حلالیت و فراریت بسیار بالایی دارد و نمونه ی ارتقا یافته تینر ۱۵۰۰۰ می باشد وزمان خشک شدن رنگ رویه را به حداقل می‌رساند.
تینر مخصوص شستشوی رنگین بال
استفاده جهت شستشوی سطوح چرب و رنگی و همچنین مصارف عمومی و خانگی و تنظیم غلظت انواع رنگهای فوری نیترو سلولز به صورت غیر حرفه ای با ترجیح قیمت مناسب
تینر لوساید رنگین بال
از انواع حلال های با کیفیت و فرار تشکیل شده است و جهت رقیق کردن رنگ های اتومبیلی استفاده می‌گردد.
تینر پلی اورتان رنگین بال
تینر پلی اورتان به طور اختصاصی جهت رقیق سازی رنگ‌های پلی اورتان به منظور رسیدن به ویسکوزیته مناسب برای اعمال رنگ به کار می رود
تینر اپوکسی رنگین بال
تینر اپوکسی رنگین بال جهت رقیق سازی رنگ های اپوکسی به منظور رسیدن به ویسکوزیته مناسب برای اعمال رنگ به کار می رود همچنین این تینر برای شست و شوی ابزار رنگ آمیزی و اسپری رنگ های اپوکسی نیز قابل استفاده است.

حلال مخصوص نیم پلی استر رنگین بال
حلال مخصوص نیم پلی استر رنگین بال یکی از محصولات مفید و متمایز و انحصاری شرکت رنگین بال می باشد که در جهت ارتقاء کیفیت فیلم رنگ نیم پلی استر و ماندگاری و حفظ و براقیت و چسبندگی سطحی بهتر و عدم میل فیلم رنگ به زرد گرایی تولید شده است و برخلاف حلال های رایج دیگر که از کیفیت نیم پلی استر میکاهندحلال مخصوص نیم پلی استر رنگین بال نقشه بهینه سازی در فیلم رنگ نیم پلی استر را دارا می باشد.
حلال مخصوص گارد لاک هوا خشک رنگین بال
مخصوص رقیق کردن گارد لاک که نوعی لاک حفاظتی است به منظور رسیدن به ویسکوزیته مناسب می‌باشد.
حلال مخصوص لاک ۸۰۰ رنگین بال
این حلال جهت رقیق کردن لاک بی رنگ کوره ای ۸۰۰ به منظور رسیدن به ویسکوزیته مناسب می باشد.
 
اتومبیلی

بتونه اتومبیل رنگین بال
این محصول جهت پر کردن منافذ و ترک های ریز و هم ترازی و موج گیری بدنه خودرو ها و دیگر ماشین آلات صنعتی به کار می رود و برای آمادگی سطح بدنه جهت اعمال آستری و رنگ رویه کاربرد دارد.

استر فوری اتومبیل رنگین بال

این آستر بر پایه رزین الکید و نیترات سلولز ، با توجه به شرایط جوی ایران با کیفیت درجه یک ساخته شده و دارای انعطاف پذیری ، چسبندگی ، سنباده خوری و دوام عالی می باشد و در فام رنگی طوسی تولید میشود و قابل استفاده بر کلیه سطوح آهنی و اتومبیلی ، چوبی و یو پی وی سی می باشد.

رنگ های ساختمانی

رنگ روغنی رنگین بال
این پوشرنگ دارای زمان خشک شدن، دوام، چسبندگی و قدرت پوشانندگی مناسبی بوده و پایداری خوبی در برابر سایش و عوامل جوی از خود نشان می‌دهد. لذا جهت محیطهای داخلی و خارجی و کلیه سطوح آهنی، چوبی، گچی، سیمانی، آجری پیشنهاد می شود.این رنگ در رنگ‌های مشکی و سفید (مات و براق) تولید می‌شود.

ضد زنگ الکیدی رنگین بال
برپایه رزین آلکید بوده و حاوی پیگمنت اکسید آهن می باشد و برای حفاظت سازه های فولادی در برابر عوامل خورنده موجود در محیط بکار می رود. این محصول از مقاومت خوبی نسبت به رطوبت، آب و حلال های نفتی برخوردار می باشد.در فام‌های قرمز،طوسی، آبی و سبز سوله تولید می‌گردد.

وانیش روغنی ( روغن جلاء ) رنگین بال
جهت تقویت ظاهر و افزایش براقیت انواع سطوح تهیه شده و با بهره گیری از ویژگیهای رزین آلکید، به سادگی اعمال می شود، به سرعت خشک می شود و سطوح را مقاوم می کند.قابل ترکیب با رنگ روغن و جوهرجهت دستیابی به فام دلخواه

رنگ آکریلیک رنگین بال 

با استفاده از مرغوبترین رزین های اکریلیک پایه آب تهیه شده و برای رنگ آمیزی سریع، زیبا و بادوام کلیه سطوح (گچی ، سیمانی، آجری، و چوبی ) داخل و خارج ساختمان ،مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیت شستشو، قدرت پوشش عالی، سرعت خشک شدن بالا، سهولت اجراء و قابلیت رقیق شدن با آب، نداشتن بوی نامطبوع، عدم جذب گرد و غبار، مقاومت در برابر سایش، اشعه خورشید و نور ماوراء بنفش (UV) از مزایای این رنگ می باشد. این محصول جهت کاربریهای متفاوت در انواع مات ، نیمه مات و براق عرضه می گردد.

پوشرنگ نیمه پلاستیک ممتاز

این پوشش جهت کلیه سطوح گچی، سیمانی، بتونی، آجری، داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد خشک شدن سریع، قلم خوری مناسب، چسبندگی عالی سهولت اجرا و قابلیت رقیق شدن با آب نداشتن بوی نامطبوع از مزایای این پوشرنگ است.

پوشرنگ نیمه پلاستیک رویال

این پوشش جهت کلیه سطوح گچی، سیمانی، بتونی، آجری، داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد خشک شدن سریع، قلم خوری مناسب، چسبندگی عالی سهولت اجرا و قابلیت رقیق شدن با آب نداشتن بوی نامطبوع از مزایای این پوشرنگ است.

پوشرنگ نیمه پلاستیک پارس رویال

این پوشش جهت کلیه سطوح گچی، سیمانی، بتونی، آجری، داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد خشک شدن سریع، قلم خوری مناسب، چسبندگی عالی سهولت اجرا و قابلیت رقیق شدن با آب نداشتن بوی نامطبوع از مزایای این پوشرنگ است.

۱۳۹۷/۴/۱۹ ،۰۰:۴۰:۱۲ +۰۰:۰۰ برچسب ها: |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال