آجر و تنوع آن

شرکت آجرسفید، یکی از اولین کارخانجات صنعتی آجر در ایران می باشد که در سال ۱۳۵۴ تأسیس گردیده است. این کارخانه تولیدکننده انواع آجرهای نما، آجرنسوز و بلوک های سفالی است.
شرکت آجر سفید (سهامی خاص) در سال ۱۳۵۱ با همکاری شرکت تیسن آلمان به منظور تولید انواع آجر نما و تیغه سفالی با دوخط تولید و مجهز به دو کوره تونلی پیشرفته مورد بهره برداری قرار گرفت.
جایگزینی کوره های آجرپزی سنتی و قدیمی به کوره های مدرن و تمام اتوماتیک به طول ۱۰۵ متر نه تنها حفظ و اعتلای مسائل زیست محیطی را در بر داشته است که کلیه محصولات را نیزتا ۱۲۰۰ درجه پخت می نماید. این مهم سبب می شود کیفیت محصولات و نیز استحکام و مرغوبیت کالا نزد مصرف کننده افزایش یابد.
بهره مندی از آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت، کنترل و آنالیز خاک مصرفی و تطبیق مواد تشکیل دهنده این عنصر ارزشمند با استانداردهای لازم را ممکن ساخته و علاوه بر این کنترل روزانه خاک (فرایند و محصول) را بطور دقیق کنترل و بررسی می کند.
شرکت آجر سفید طی سالها تلاش مستمر مدیران و عوامل فنی موفق به دریافت نشان استاندارد ملی شماره ۷ برای فرآورده آجرنما درجه یک، نشان استاندارد ملی شماره ۷۱۲۲ برای فرآورده پنل رسی سبک با سوراخ های افقی، گواهی سیستم مدیریت یکپارچه IMS (سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 : 2008 ، مسائل ایمنی و بهداشت ISO 18001 : 2007 ، مسائل زیست محیطی ISO 14001 : 2004) و نیز گواهی عضویت در انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن گردیده و در این بین کیفیت مناسب و تحویل به موقع محصول را از مهمترین اهداف خود قرار داده است.
شرکت آجرسفید هم اکنون با تلاش مستمر مدیران و کارشناسان خود ، تحولی عظیم رادر صنعت معماری ایجاد کرده و با شناسایی و آنالیز خاک مربوطه و اصلاح روشهای تولید آجر نمای رنگی ، آجر نمای رنگی نسوز را به بازار عرضه کرده است.

محصولات
آجرهای نما و بلوک های سفالی:یکی از رایج ترین محصولاتی هستند که به منظور دیوار کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.شرکت آجرسفید با بهره گیری از فن آوری کوره های تونلی و خشک کن های صنعتی،و همچنین آزمایشگاه مجهز،این نوع از بلوک ها را با بهترین کیفیت به بازار عرضه می کند.
بلوک های پروترم:نسل جدید بلوک های سفالی می باشد که در سال ۲۰۰۹ توسط شرکت
معرفی و برای اولین بار در ایران در شرکت آجرسفید تولید می گردد.Wienerberger
آجرنمای رنگی:با گسترش میل به استفاده از آجردر نمای ساختمان،شرکت اجرسفید با اصلاح روش های سنتی تولید آجر در ایران و بهره گیری از فرآیند تولید آجرهای نسوز،آجرنمای رنگی را در طرح ها،ابعاد و رنگ های متعدد به بازار عرضه نموده است.

آجر نسوز:

آجر نسوز پادنا

پادنا نام منطقه ای است که در پای کوه دنا قرارگرفته و در جنوب استان اصفهان در شهرستان سمیرم واقع شده است. آتشدانهای سنگی این منطقه که به دوره هخامنشیان بازمیگردد، سمبل باستانی پادنا به شمار می رود. خاک های منطقه بیشتر رسوبات دوران چهارم زمین شناسی است که بر اثر بارندگی و جریان های سیلابی به نقاط دورتری از کوهستان برده شده و دشت وسیعی به نام پادنا را بین تعدادی کوه بوجود آورده است. جنس کوه های خاکی بیشتر از جنس لیمونیت بوده که اغلب زرد یا قرمز هستند و معادن اولیه آجرهای قرمز رنگ شرکت آجرسفید را تشکیل می دهند.

آجرنسوز مسینا

نام طبس در ابتدا تب بس بوده است. تب در فارسی به معنی حرارت و داغی است، یکی از نام های طبس، مسینان یا مسینا می باشد. این منطقه دهستانی از شهرستان درمیان بوده که در استان خراسان جنوبی واقع گردیده و به علت نزدیکی به کانال های مس، مسینان نام گرفته است. نماد و سمبل این سرزمین خورشید سوزان است که تداعی کننده صلابت و گرما برای این منطقه می باشد. معادن خاک نسوز اسن منطقه مواد اولیه آجرهای نمای زرد رنگ شرکت آجرسفید می باشد.

آجرنسوز ماننا

ماننا نامی است که آشوریان به یک سلطنت محلی در آذربایجان، در همسایگی شمال خود اطلاق می کردند. آنان قبایلی ایرانی زبان بوده اند که از کناره های جنوبی و شرقی دریاچه ارومیه تا رود ارس می زیستند. هنر معروف آنها ساخت آجرهای لعابدار بوده است، که از معروف ترین آنها آجری منقوش به یک بز بالدار بوده که هم اکنون در موزه شرق باستان شهر توکیو نگهداری می شود. زنوز نیز منطقه ای در آذربایجان شرقی می باشد که به علت معادن غنی و سرشار از کائولن، مواد اولیه آجرهای نمای سفید رنگ شرکت آجرسفید را تشکیل می دهد.

آجرنسوز ماماتین

چشمه های قیر ماماتین از جاذبه های گردشگری شهرستان رامهرمز می باشد. این چشمه ها به باور اساطیر مردم رامهرمز، خون اژدهایی است که در جنگ با اسفندیار رویین تن به هلاکت رسید. بررسی لوح هایی که در تخت جمشید بدست آمده نشان می دهد که هخامنشیان از این چشمه های قیر برای ساخت ظروف خود استفاده می کردند. کشف ظروف ساخته شده از قیر در تپه چغامیش دزفول مربوط به هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح نشان می دهد که قیر در بعضی از بناهای تاریخی ایلامی نیز کاربرد داشته است

بلوک پروترم
پروترم بلوک سفالی نوینی است که علاوه بر حفظ ویژگی های بلوک های سفالی Wienerbergerسنتی قابلیت های ویژه ای دارد.این نوع سفال برای اولین بار توسط شرکت در اتریش رونمایی شد.
در سال ۲۰۰۹ توسط این شرکت در کشور انگلستان معرفی گردید.در این مدت،پروترم به خوبی خود را به عنوان جایگزینی مناسب برای مصالح دیگر همچون بلوک های سیمانی معرفی کرده و مزایای نسبی خوبی را به دست آورده است.به طور خلاصه می توان مزایای بلوک های پروترم را در قالب مقابل بیان کرد:
۱٫دوستدار محیط زیست(به علت پایه رسی و همچنین میزان کم انتشار دی اکسید کربن در فرایند تولید)
۲٫افزایش سرعت ساختار تا ۵ برابر
۳٫توان استحکامی بالا
۴٫دارای فرم نری و مادگی و به تبع آن پوشش کامل دیوار و عدم وجود درز هوایی
۵٫امکان تقسیم به قطعات کوچکتر و استفاده در گوشه های ساختمان و عدم ایجاد ضایعات
۶٫صرفه جویی مصرف آب تا ۹۰% نسبت به مصالح جایگزین
۷٫دارای وزن بسیار کمتر نسبت به بلوک های سیمانی و هم وزن بلوک های پوکه ای(لیکا)
۸٫هدایت حرارتی بسیار پایین تر نسبت به مصالح جایگزین
۳/۰-۱۲/۰ W/mkبین
۹٫عایق صوتی بالا
۱۰٫مقاومت فشاری
۱۱٫عایق حرارت
۱۲٫افزایشش سرعت ساخت
۱۳٫کاهش مصرف آب
سازگار با محیط زیست.۱۴
هم اکنون پروترم در حال گسترش در کشورهای منطقه است.کشور روسیه در سال ۲۰۱۵ ساخت اولین کارخانه تولید پروترم را آغاز کرده است.در کشور ما نیز شرکت آجرسفید اولین کارخانه ای است که موفق به ساخت این نوع بلوک ها گردیده است.

۱۳۹۷/۴/۱۹ ،۰۱:۴۱:۵۶ +۰۰:۰۰ برچسب ها: |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال