آجر زیستی ساخته شده از ادرار انسان

 

سوزان لامبرت، پژوهشگر دانشگاه کیپ تاون، یک ماده ساختمانی بدون زباله ساخته شده با ادرار انسان تولید کرده است که در دمای اتاق سخت می شود، به عنوان جایگزینی برای آجر های کوره‌ای. لامبرت، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، با استفاده از ضایعات انسانی و باکتری های زنده، آجری ساخت، که می تواند در ابعاد، شکل ها و فشار متفاوت تولید شود.
او معتقد است که آجرهای زیستی می تواند یک جایگزین واقعی برای آجرهای سنتی باشد که در دماهای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد گرم و باعث تولید انتشار دی اکسید کربن می شوند. لامبرت گفت: “من پتانسیل زیادی برای روند تولید این آجرها در دنیا میبینم.” “من نمی توانم صبر کنم تا زمانی که دنیا برای این محصول آماده باشه.”
فرآیند مورد استفاده، باران کربنات میکربی نامیده می شود، که سرپرست لامبرت در دانشگاه کیپ تاون (UCT)، دیلون راندال، به همان روشی که صدف‌ها شکل میگیرند شبیه سازی کرده است. ادرار انسان، شن و ماسه شسته و باکتری هایی که آنزیم اوره را تولید می کنند، در یک قالب آجر شکل ترکیب می شوند. اوره باعث واکنش شیمیایی می شود، در حالی اوره‌ی ادرار را میشکند، که کربنات کلسیم – بعنوان سنگ آهک، که جزء اصلی سیمان است، تولید میکند. و آجر را سفت می‌کند، و هرچه بیشتر در قالب بمانند محکمتر میشوند.
آجر با ادرار انسان، شن و ماسه شسته و باکتری ایجاد می شود.
رندال گفت: “اگر یک مشتری بخواهد یک آجر ۴۰ درصد قوی تر از سنگ آهک باشد، شما می توانید با قابلیت” رشد “باکتری ها، آن‌را به مدت طولانی تر در قالب نگه دارید و آجر را محکم‌تر کنید.
لامبرت کار قبلی اش مخصوصا تحقیقات پایه توسط ژول هنس، دانش آموز سوئیسی که چهار ماه با این رشته در این زمینه در سال ۲۰۱۷ کار کرده است، مبنای طراحی این آجر قرار گرفت و به کمک Vukheta Muhari دانش‌آموز رشته مهندسی UCT، ، این پروژه را تست کرد.
در مقایسه با تلاش های قبلی، محصول لامبرت اولین نوع آن به شکل آجر است و همچنین برای اولین بار است که از ادرار انسان به جای یک ترکیب مصنوعی استفاده می شود.

 

 

 

۱۳۹۷/۹/۵ ،۰۶:۲۴:۴۸ +۰۰:۰۰ برچسب ها: , |
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال